Масовий голод в Україні почався влітку 1921 року і тривав протягом наступних років. Він став, так би мовити, сумною репетицією страшного голодомору 1932-33 років.
Точну кількість загиблих досі не можуть порахувати. Тільки дітей в Україні померло близько 800 тисяч.
За даними Українського інституту національної пам’яті, голод 1921-23 рр. окрім природних чинників, розвалу економіки через тривалу війну, мав і соціальні причини, зумовлені політикою більшовиків.
У селян викачували весь врожай, руйнуючи основи українського села. Жорстока посуха на півдні та сході України призвела до перших голодувань. Селяни на Чернігівщині зібрали непоганий врожай, але його забирали загони червоноармійців на користь голодуючих на Поволжі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УНІКАЛЬНІ ФОТОЗНІМКИ РОКІВ ГОЛОДОМОРУ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ. ФОТО
«Цей масовий голод – наслідок комуністичної політики. Не було товарно-грошових відносин. Ум селян забиралося все. Лютував «червоний терор». Був розвал економіки. Плюс посуха і призвели до таких наслідків. У нас у 1921-1923 роках було масове недоїдання населення. Історик не можуть дати точних цифр загиблих та постраждалих по Чернігівщині. В Україні теж не можуть точно порахувати», – каже представник Українського національного інституту пам’яті Сергій Бутко.
Детальніше дивіться у відео