100 тисяч за інформацію про паліїв: на Чернігівщині вщент згорів старовинний вітряк (ФОТО)

В ніч проти 13 серпня у селі Горобіївка Прилуцького району згорів старовинний дерев’яний вітряк. Жителі підозрюють, що це був підпал. За інформацію про можливих паліїв місцевий аграрій пообіцяв винагороду – 100 тисяч гривень. Директор СТОВ «Батьківщина», яке обробляє там землю, Микола Дмитренко підтвердив цю інформацію журналістам.

Про це повідомляє Укрінформ.

– Так, винагороду оголосив я. Думаю, що за такі гроші ми знайдемо тих, хто знищив млин. Підозрюємо, що це був підпал, бо на згарищі знайшли газовий балончик, — сказав Микола Дмитренко.

За словами Дмитренка, вітряк належав громаді, але «це велика втрата не тільки для села, а й для Чернігівщини».

Як повідомили у секторі комунікації ГУНП в Чернігівській області, із заявою про пожежу до правоохоронців ніхто не звертався. Проте поліція на місце виїжджала і взяла пояснення в місцевих жителів. Інформацію про подію внесено до журналу єдиного обліку.

Правоохоронці перевірять обставини, пов’язані з пожежею, статус пам’ятки, хто був її власником тощо. Про відкриття кримінального провадження без цих даних поки що не йдеться, сказали у пресслужбі.

За інформацією місцевих ЗМІ, горобіївському вітряку було понад 100 років. У 1980-их його капітально відремонтували – оновили дах, крила, і млин запрацював.

У 2012 році вітряк власним коштом відремонтувало СТОВ «Батьківщина». Та, оскільки він залишався без охорони, час від часу потерпав від рук вандалів.

Источник