2 жовтня — День територіальної оборони України

З нагоди свята представників цього роду військ, які відіграли значущу роль у протистоянні російському воєнному вторгненню, привітав Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

30 вересня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 417/2020 “Про День територіальної оборони України”. В Указі наголошувалося на важливості територіальної оборони у забезпеченні обороноздатності та територіальної цілісності України.

На той час створення такого роду військ лише розглядалося, оскільки на Донбасі тривала операція Об’єднаних сил (ООС), до якої ТРО практично не залучалися. Проте, з 24 лютого 2022 року добровольці ТРО зіграли значущу роль в опорі агресору.

З 2020 року це свято відзначалося в першу неділю жовтня.

“Вітаю з Днем територіальної оборони України!  Сформовані безпосередньо під час війни, ви стали невід’ємною частиною Збройних Сил України і страшним сном для ворога.  Ви взяли до рук зброю, щоб захистити свободу і рідних. Ще вчора люди мирних професій, сусіди, колеги, друзі, сьогодні — побратими і посестри”.

Залужний наголосив, що під гаслом “Готові до спротиву!” Сили територіальної оборони ЗСУ довели, що українці сміливі, вільні та незламні.  

Джерело: https://bykvu.com/ua/

Источник