200 житлових сертифікатів на понад 290 мільйонів гривень: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення»

200 житлових сертифікатів на понад 290 мільйонів гривень: в Чернігівській області триває реалізація програми «єВідновлення»

Загалом же подано по цьому виду компенсації 638 заяв, із яких 210 – наразі в роботі.

Про це повідомляє прес-служба ОВА.

Скористатися ще однією послугою від «єВідновлення», а саме можливістю відбудуватися самостійно (за кошти, які особа отримає на електронний рахунок) виявили бажання 75 заявників. Для чотирьох з них вже сформовано компенсації на понад 12 мільйонів гривень.

«Стосовно пошкодженого житла, то подано 3760 заяв. І вже 1854 особи отримали грошову компенсацію на майже 217 мільйонів гривень. Варто зазначити, що всі, хто отримав виплати на поточні або капітальні ремонти, з моменту їх отримання і протягом року мають подати звіт про завершення робіт. Зробити це можна через застосунок Дія, ЦНАП або через нотаріуса. Згодом комісія органу місцевого самоврядування перевірятиме проведені роботи згідно з актом верифікації. До речі, перевірки проводитимуть не у всіх громадян, а лише у певної частини, яка буде визначена автоматично системою», – сказав  в. о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня.

Важливо – якщо особа не подала цей звіт, то для таких громадян верифікація буде проводитися в обов'язковому порядку.

Нагадав Сергій Куреня і про те, що житло, придбане за сертифікат, підлягає забороні відчуження протягом 5 років.

А також наголосив:

«Щоб скористатися сертифікатом необхідно припинити право власності на знищений об’єкт, проте право власності на земельну ділянку не втрачається».

Укладати договори на купівлю об'єктів нерухомого майна за житловими сертифікатами можуть нотаріуси, які зареєстровані в програмі «єВідновлення». Знайти їх можна на сайті https://erecovery.diia.gov.ua/index.html.

До речі, особа може купити житло дорожче, ніж сума, вказана в сертифікаті, доклавши власні кошти. Або ж інвестувати сертифікат в майбутню нерухомість. Для цього необхідно, щоб забудовник зареєстрував спеціальні майнові права на майбутню нерухомість в Державному реєстрі речових прав.

«Якщо говорити про компенсацію на самостійну відбудову на земельній ділянці, то перед початком робіт знову ж таки необхідно припинити право власності на зруйнований об’єкт. Потім подати до комісії повідомлення про початок будівництва. Спочатку особа отримує 50% від нарахованої компенсації на будівництво нового житла. Залишок коштів – тільки після верифікації робіт», – акцентував Сергій Куреня.

Источник

Новости Чернигова