5 порад від ніжинського психолога, якщо ви не хочете спілкуватися з людьми

Наша постійна рубрика: розмова з психологом.

Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: питання, які турбують читачів, відповіді та поради фахівців.

Сьогодні запитання від читачів таке: Доброго дня! Чи нормально це, що останнім часом мені не хочеться спілкуватися з людьми майже зовсім. Я не хочу зустрічати знайомих і їх знайомих і слухати безцеремонні питання, як то кажуть «в лоб», тим більше, на них відповідати. Чи то зі мною щось не так, чи то така моя реакція на безтактовну поведінку інших? І взагалі – як правильно відповідати на безтактовні запитання. Що б ви поради?

Читачам MYNIZHYN.com дане питання коментує наш постійний експерт, кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький

Дійсно, таке нерідко трапляється у житті та це абсолютно нормально!

Які можливі причини? Інколи, бувають моменти, коли просто необхідно відволіктися від соціальних контактів та зосередитися на собі! Це можуть бути наслідки інформаційного шуму: можете почувати себе емоційно виснаженим (втомленим, перевантаженим) і потрібно відновитися. Ще одна з можливих причин – соціальна тривожність (тривога перед спілкуванням), яка пов’язано відчуттям незручності у певних соціальних ситуаціях. По-третє, після певних змін, подій у житті рівень потреби у спілкуванні може знижуватися. Нерідко трапляється й «токсичне» оточення, яке може негативно впливати на ваші почуття, що формує установку обмежити контакти з таким оточенням.

Нерідко причина криється, як говорять «на поверхні» – не любите особистих запитань (прямих, «в лоб»), які люблять задавати вам знайомі. Це цілком нормально з вашого боку, адже мова йде про особисту дистанцію, комфорт, які дуже важливі!

Як бути у такій ситуації? Один із варіантів – уникнути спілкування, вибачитися та повідомити людині, що це питання не хочете обговорювати (або ж повідомити, що така проблема обговорюється лише з рідними та близькими людьми, оскільки це дуже особисте питання). Читайте також: Як nережити зраду коханої людини: ніжинський психолог поділився порадами

Другий варіант – перевести розмову на щось інше (поговорімо про… спорт, погоду, який сьогодні чудовий день або запитайте про справи співрозмовника).

Третій варіант – пожартувати, наприклад «Ой, тут так багато людей, я не готовий (-а) веселити всіх навколо своїми проблемами!; А ви б хотіли це знати, справді? Ви мене розвеселили!»

Чому люди задають такі питання? Знову, причин може бути багато, зокрема їм просто цікаво, вони дуже відверті (відкриті у спілкуванні), у них такий спосіб спілкування, вони звикли ставити особисті запитання і не ніяковіють при цьому (вважають це нормою), можуть належати до іншої культури, народу, не розуміють різниці між особистим і соціальним контекстом або не розуміють які запитання є доречними або недоречними у спілкуванні.

Яким чином себе вести, коли не хочеться ні з ким спілкуватися?

 • Не звинувачувати себе за бажання бути самотнім час від часу. Це нормально.

 • Спробуйте знайти баланс між соціальними контактами і часом для себе, прислухайтеся до своїх потреб.

 • Спробуйте обмежити спілкування з «токсичними» для вас людьми.

 • Дихальні вправи, релаксаційні техніки – зверніться до них. Вони допоможуть відновити свій ресурс.

 • Якщо відчуваєте, що не зможете самостійно впоратися з цією проблемою самостійно, зверніться до практичного психолога.

 • Раніше ми писали: Як у Ніжині позбувалися стресу за допомогою ниткотерапії

  Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Теги: Психолог, Ніжин, Поради психолога Новини по темі:

  31.05.2024, 00:07 159 Вони — найкращі: Ніжинська музична школа відзначила вихованців

  30.05.2024, 21:47 271 Ніжинська музична школа підсумовує рік надихаючим концертом "Тріум

  30.05.2024, 17:11 796 На фасаді ніжинської гімназії відкрили меморіальні дошки загиблим

  30.05.2024, 14:30 463 За одну ніч на Чернігівщині затримали пʼятьох п’яних водіїв

  30.05.2024, 13:39 844 У Ніжині відзначили медалістів 2024 року — Фото

  30.05.2024, 08:01 306 8 ознак, що ви любите того, хто на вас не заслуговує

  Источник

  Новости Чернигова