9 листопада День української писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день обрали у 1997 році. Датою свята було обрано день церковного шанування преподобного Нестора Літописця, послідовника слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія.

Історія Дня української писемності та мови

Нестор Літописець – святий Київської Русі 11-го століття, чернець Києво-Печерського монастиря. Відомий як письменник-агіограф, автор житій святих князів-братів Бориса та Гліба, Феодосія Печерського, а також як упорядник «Повісті временних літ».

Нестор помер 1113 року, мощі преподобного спочивають в Антонієвих печерах Києво-Печерської лаври.

Традиції Дня української писемності та мови

9 листопада віряни вшановують пам'ять святого Нестора; до його пам'ятника покладають квіти. Також з нагоди свята в Україні відзначають найкращих популяризаторів українського слова та видавництва, що випускають книжки національною мовою.

Головною традицією Дня української писемності та мови є Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються українці навіть за кордоном. Диктант, по суті, вважається не перевіркою грамотності, а акцією єднання навколо рідної мови.

Як написати радіодиктант національної єдності 2022 року

Радіодиктант національної єдності розпочнеться 9 листопада об 11:00, повідомили в Київській міській державній адміністрації. Щоб його написати, необхідно підключитися одну з платформ:

– «Українське радіо» чи радіо «Культура»;

– телеканал «Суспільне Культура»;

– Facebook «Суспільного», YouTube-канали «Українського радіо» та «Суспільне Новини» ;

– застосунки radio чи Дія.

Автор тексту 2022 року – українська письменниця та режисер Ірина Цілик. Читати його буде народна артистка Герой України Ада Роговцева.

Текст оприлюднять 10 листопада. Охочі можуть надіслати диктант на перевірку за адресою: Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (гриф дати відправки – не пізніше 10 листопада).

Також можна надіслати фото написаного (або відсканованого) диктанту на електронну пошту [email protected] до 11:00 10 листопада.

Привітання з Днем української писемності та мови в картинках

Раніше ми писали: У Ніжині відбудеться радіодиктант національної єдності: як взяти участь

До теми: У Ніжині відбулась розважальна гра «Український ерудит» (Фото)

​​​​Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

 

 

Джерело: obozrevatel.com

Источник