9 років ув’язнення: чоловіка на Чернігівщині засудили за спалення дружини

Ічнянський районний суд визнав 38-річного Андрія Сиротенка винним у страшному злочині – підпалі його цивільної дружини, 31-річної Ганни Озірської.

Про обставини справи повідомив Gorod.cn.ua.

Трагедія трапилася 23 серпня у Гмирянці на Ічнянщині. Внаслідок неї жінка отримала значні опіки (50-60% поверхні тіла), які експерти кваліфікували як тяжкі тілесні ушкодження. Лікування не допомогло: за тиждень матір чотирьох дітей померла в реанімації обласної лікарні.

Перед смертю вона встигла розповісти свою версію. За словами Ганни, того ранку нетверезий чоловік посварився з нею через старшу доньку, яка не ночувала вдома. Потім полив займистою рідиною з пляшки і підпалив.

«Побив мене, а тоді я хотіла тікать, а він слідки за мною, облив бензином і я — тільки до хвірточки, він кинув спічину, я думала, бистро втечу, а воно почалося так…», — пригадала потерпіла.

Андрія Сиротенка госпіталізували з опіками рук. Увечері його узяли під варту. У крові знайшли алкоголь. Своєї вини чоловік і досі не визнав. Мовляв, спочатку разом випивали, потім рятував дружину, яка вилила на себе бензин і вчинила самопідпал — запалила цигарку і зайнялася.

Сварку чули сусіди. А ще бачили, як Андрій Сиротенко лупцює жінку руками і ногами та поливає чимось з літрової пляшки. За кілька хвилин Анна Озірська спалахнула, немов факел. Її кинулися рятувати.

Коли підозрюваному обирали запобіжний захід, слідчі надали докази того, що потерпіла безліч разів скаржилася на домашнє насилля та викликала поліцію. Назвати благополучною родину було не можна. Близько десяти років тому вона «відзначилася» тим, що, нібито, прив'язувала до ліжка дворічного сина Матвія. Хлопчика вилучили, його виховує прийомна родина.

Нині ж з батьками мешкало троє дітей: 12-річна Уляна, 10-річна Олександра та 1-річний Тимофійчик. Шлюб був цивільним, що було зручно для Ганни. У статусі багатодітної матері-одиначки, вона отримувала більше «дитячих» виплат. Кошти витрачали не лише на одяг та їжу, але й на алкоголь і цигарки. Останні палили і чоловік, і дружина. Тож і не дивно, що в Центрі соціальних служб сім'ї, дітей та молоді Ічнянської міської ради родина була на обліку.

Андрія Сиротенка засудили за ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення). 7 грудня виголосили вирок — 9 років позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ЧОЛОВІК ПІДПАЛИВ СВОЮ ДРУЖИНУ. ВОНА У РЕАНІМАЦІЇ. ФОТО

Нагадаємо, що вердикт не є остаточним і може бути оскарженим. Підстави для цього є. По-перше, засуджений вину не визнав. По-друге,  свідки, допитані в суді, заявили, що бачили обливання бензином, але не момент підпалу.

Фото – з мережі

Источник