Арахамія: Наразі нуль охочих очолити митницю


Арахамія: Наразі нуль охочих очолити митницю

Давид Арахамія (Фото: ОП)

Глава парламентської фракції Слуга народу Давид Арахамія розповів в інтерв’ю українському Forbes, що на цей момент жоден з українських чиновників не висловив бажання очолити Державну митну службу.

«Наразі немає жодних (кандидатів. – Ред.). Ба більше, якщо зазвичай у нас багато охочих, то зараз таких кандидатів нуль», – сказав Арахамія.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Він також пояснив, чому відносно довго не звільняли з посади в.о. голови Держмитниці В’ячеслава Демченка.

«У нього був «базовий імунітет» після призначення. Це людина з найчистішою репутацією. Раніше він очолював прикордонну службу. У мене немає даних, що він брав участь у будь-яких схемах. Але для того, щоб наводити лад на митниці, недостатньо бути просто чесною людиною», – розповів голова фракції.

За його словами, влада має концептуальне розуміння, що робити з Держмитницею, яка за останні кілька років пережила зміну шести керівників.

«Концепція є, вона, до речі, близька до того, що свого часу пропонував Максим Нефьодов… Я розумію митницю в її нинішньому стані як повністю феодальну структуру. Тобто коли навіть фігура начальника обласної митниці не відіграє такої ролі, як начальник зміни. Тому змінити ситуацію можна тільки інституційно», – вважає Арахамія.

Як варіанти змін розглядаються, наприклад, практика, коли розмитненням вантажів займається митник з іншого регіону, ширше впровадження системи електронного контролю, підвищення відповідальності за роботу сканерів, які часто не працюють.

  • 5 листопада 2021 року Держмитницю тимчасово очолив генерал прикордонних військ.
  • 1 лютого 2023 року Кабмін призначив нового в.о. начальника Держмитслужби.
  • 3 лютого СБУ викрила ймовірних хабарників на Чернівецькій та Одеській митницях – відео.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – лише головне у вашій пошті

Джерело

Новости Чернигова