Автомобільна гума: відповідно до пори року чи всесезонна

Для більшості автомобілістів різниця між зимовою та літньою гумою становить лише в різноманітності малюнків. Багато водіїв обирають всесезонні шини для заощадження коштів.

Аби вирішити, які шини купити, варто з'ясувати, в чому різниця між покришками для різних сезонів та чи варто замінювати два комплекти одним.

Відмінності між літньою та зимовою гумою

 

Для виготовлення літніх шин використовується більш жорстка маса. Досягти необхідного рівня зчеплення з поверхнею та мінімальних витрат пального під час подорожей дозволяє особлива добавка — силікат. Таку гуму використовують за середньої добової температури +7 °C і вище. У спеку покришки залишаються достатньо твердими, що забезпечує безпеку кермування.

 

Серед головних відмінностей і малюнок протектора. Він майже гладкий, проте має широкі канавки для відведення води. Якісні літні шини відрізняються стійкістю до аквапланування — з плями контакту протектора з поверхнею відштовхується майже вся вода, завдяки чому колеса контактують з майже сухим покриттям.

 

 

Зимова гума призначена для використання за температури нижче -5 °C. Вона відрізняється:

— глибоким малюнком протектора у вигляді ромбів;

— наявністю канавок «ламелей», які під час входження в поворот та стрімкого збільшення швидкості забезпечують самоблокування;

— наявністю масел та інших особливих компонентів у складі.

Покришки, призначені для холодної пори року, за мінусових температур стають більш м’якими — це забезпечує гарне зчеплення з поверхнею. Для їзди по неочищених від снігу та покритих льодом доріг призначена гума з шипами. Вона протидіє ковзанню, але збільшує витрати пального.

 

Особливості всесезонних шин

 

Всесезонну гуму вважають універсальною, хоча за складом вона підходить для використання в діапазоні температур від +7 до -5 °C. Попри те, що ці шини ввібрали в себе основні характеристики літніх і зимових покришок, на практиці їх використання не буде достатньо комфортним та безпечним протягом всього року.

Особливі властивості універсальної гуми:

— велика швидкість в літню спеку зумовить швидке псування;

— погані погодні умови та сильний мороз взимку будуть перешкодою для поїздок;

— відсутня гарантія гарного зчеплення з покриттям як за високих, так і низьких температур.

Використання всесезонних шин актуальне лише в перехідний сезон та в умовах «європейської» зими, коли температура повітря не опускається нижче ніж -5 °C. Саме тому для поїздок Україною більш доцільне використання сезонної гуми.

Источник