Аудит Міноборони виявив порушень на майже 40 мільйонів на закупівлях генераторів у військовій частині на Чернігівщині

В одній з військових частин у Чернігівській області аудитори Служби внутрішнього аудиту Міноборони виявила порушень на 38,8 мільйона гривень на закупівлях генераторів.

 

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на пресслужбу Міноборони.

 

Зазначається, що перевірку однієї з військових частин у Чернігівській області провели у співпраці з правоохоронними органами.

 

Аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 млн грн.

 

Наймасштабніше із чотирьох порушень – безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 мільйона гривень збитків.

 

Посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРНІГІВЩИНА ОТРИМАЛА 10 ТВЕРДОПАЛИВНИХ БЛОЧНО-МОДУЛЬНИХ КОТЕЛЕНЬ ВІД USAID

 

У Міноборони наголошують, що в період з жовтня 2022-го по квітень 2023-го року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалася, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених.

 

Інші порушення призвели до 1,7 млн грн збитків.

 

Матеріали щодо порушень посадових осіб, зокрема, командира військової частини, передали до правоохоронних органів.

 

"Ми продовжимо систематично виявляти помилки і порушення. Це системна і безкомпромісна робота. До перешкоджань діям внутрішнього аудиту ставимось, згідно з законом, як до правопорушення. Нам потрібен сильний організаційний імунітет від фінансових зловживань", — зазначив заступник Міністра оборони Юрій Джигир.

 

Фото – ілюстративне.

Источник

Новости Чернигова