Березневі підвищення пенсій на Чернігівщині: кому і на скільки

З 1 березня в Чернігівській області проведено індексацію пенсій. Індексації підлягають пенсії, призначені до 31 грудня 2023 року включно.

Про це повідомляє Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Підвищені пенсії в області отримали 264,6 тис. пенсіонерів, яким пенсію призначено на загальних підставах, та особи, які отримують пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Середній розмір підвищення становить 286 грн.

31,7 тис. осіб до пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за зверненнями, які надійшли по 31.12.2023, які не підвищуються з 1 березня 2024, установлено щомісячну доплату до пенсії в розмірі 100 грн в межах максимального розміру пенсії (23610 грн).

17,4 тис. пенсіонерів силових структур проіндексовано пенсійні виплати. Середній розмір підвищення становить 791 грн.

Індексація (іншими словами — перерахунок) пенсій — механізм підвищення розміру виплат від держави, який дає можливість частково відшкодувати подорожчання споживчих товарів та послуг за останній рік.

Під час перерахунку пенсій використовується коефіцієнт індексації, який щороку визначається Кабінетом Міністрів України та враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати. Цьогоріч коефіцієнт індексації становить 1,0796.

Перерахунок пенсійних виплат у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2093 до 2361 грн також було проведено для:

—  245 тис. пенсіонерів Чернігівщини. Підвищення отримали 244 тис. громадян, середній розмір якого становить 329 грн.

—  9,8 тис. пенсіонерів силових структур. Підвищення отримали 8,8 тис. громадян, середній розмір якого становить 463 грн.

Перераховано 1115 особам на коефіцієнт збільшення 1,0796 розміри пенсій, призначених відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус народного депутата”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”. Розмір пенсій підвищено для 1067 громадян, середній розмір підвищення становить 659 грн.

Фото з мережі

Источник

Новости Чернигова