Безпека та комфорт: як правильно вибрати військове взуття?

Військове взуття це перш за все про безпеку, комфорт, тривалий термін експлуатації та ефективність бійця. При виборі військового взуття, під час покупки, Вам необхідно звертати увагу на ряд факторів, орієнтуючись на які, можна досить швидко підібрати саме той оптимальний варіант, який забезпечить максимальний комфорт впродовж тривалого терміну експлуатації.

Перш за все необхідно чітко визначитися на який сезон Ви обираєте тактичне взуття, мати уявлення про місцевість, де воно буде в експлуатації, а також хоча б приблизно розуміти що і в яких умовах Вам доведеться виконувати. Непогано було б також визначитися з моделлю, або ж хоча б дізнатися, яке саме військове взуття має попит серед військовослужбовців.

Тактичне взуття виокремлюють у даний клас за певними специфічними характеристиками, що забезпечують можливість його використання в армії та безпосередньо під час виконання бойових завдань. Тож якщо на сьогодні перед Вами постала необхідність вибору саме такого взуття, розберімось більш детально у його характеристиках.

На що саме необхідно звернути увагу при виборі військового взуття?

Серед різноманіття тактичного взуття, відповідно до сезону, Ви можете обрати тактичні берці, літній варіант військових берців, зимові черевики, водонепроникні черевики, тактичні кросівки або тактичні кеди.

Матеріал. Взуття повинно бути виготовлене з високоякісних, міцних матеріалів, які є стійкими до вологи, бруду, різного роду механічних пошкоджень та дії хімічних речовин. Цим умовам задовольняють натуральні матеріали, такі як шкіра, замша, нубук, а також синтетичні матеріали – штучна шкіра, поліестер, нейлон, кордура, спандекс. Їх правильне поєднання забезпечує сприятливий мікроклімат, відводить вологу, дозволяє ногам дихати;

Підошва та устілка. Дуже важливо при виборі тактичного взуття звертати увагу на те, я якого матеріалу виготовлена підошва та устілка. Підошва, по типу демпфера, гасить коливання різної інтенсивності та сприяє правильній амортизації, а анатомічні устілки, реплікуючи вигин стопи, забезпечують зручність та комфорт як під час ходьбі, так і під час бігу на дистанції різної довжини. Для військовослужбовців також вельми важливо, щоб підошва мала високий протектор, гарне зчеплення з контактуючою поверхнею, а також була гнучкою. Деформаційні властивості підошви, а саме гнучкість та пружність, відіграють важливу роль, особливо коли є потреба рухатися або бігти піском, чи видиратися на скелю;

Захист. Обов’язково необхідно враховувати наявність додаткових захисних елементів на тактичному взутті. Наприклад, металевий, кевларовий або пластиковий підносок. Наявність цих елементів забезпечує захист пальців військового від можливих ударів чи проколів.

Кольорова гама. Є важливою за потреби маскування – злиття з фоном.

Розмір та посадка. Якщо про розмір взуття говорити зайвий раз не доводиться, то про посадку – варто. Важливо, щоб взуття не тільки підійшло за розміром, нозі має бути комфортно одразу. Не варто розраховувати, що воно розтягнеться, або стане більш зручним з часом. Комфортно має бути одразу!

Фурнітура. Всі наявні шнурки, липучки, ремінці, що забезпечують зручну та надійну фіксацію кінцівки, мають легко та надійно закріплюватися та, в разі потреби, швидко зніматися.

Бренд. При виборі взуття звертайте увагу лише на перевірені бренди. Такий бренд як, наприклад, Lowa завжди ретельно тестує взуття в умовах близьких до реальних військових дій, здійснюючи пост аналіз та діагностику з метою усунення можливих недоліків. Саме тому берці Лова заслуговують на особливу увагу.

В літньому варіанті берців необхідно звернути увагу на водовідштовхувальні властивості, а в зимовому, відповідно, на утеплення.

Источник

Новости Чернигова