Білі, жовті, бузкові, коричневі: у саду Михайла Коцюбинського у Чернігові цвітуть іриси

Весну — це час, коли пробуджується природа і довкола все квітне. Оазою цвітіння в Чернігові є Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського.

ЧЕЛАЙН не так давно розповідав про цвітіння тюльпанів і півоній у саду. Нині вони передали естафету іншим прекрасним весняним ірисам (півникам).

«Сад Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського – це справжня оаза квітів та краси! Тут постійно щось квітує. Зараз запрошуємо гостей помилуватися красою півників. Їх у нас дуже багато: є білі, жовті, бузкові, коричневі, темно-фіолетові, помаранчево-коричневі (полум’яні). А ще є різнокольорові… Словом, око милується такою красою! А який аромат вони мають! Шкода, що його неможливо передати за допомогою фотоапарату. Зате у кожного є  можливість завітати до музею, прогулятися алейками його саду, помилуватися красою квітів та зробити багато чудових фото на згадку! Запрошуємо!», — в коментарі для ЧЕЛАЙН зазначила Марія Коробко, вчений секретар музею.

Наталія Реброва розповіла про перші кроки на посаді генерального директора НАІЗ «Чернігів стародавній»

До речі, вважається, що ірисами назвав ці кавіти грецький цілитель Гіппократ, який жив у V-IV століттях до нашої ери. А зображення квітки можна побачити і на набагато давніших фресках Кноського палацу на острові Крит, яким близько 4000 років. Саме ж давньогрецьке слово «ірис» означає «веселка». Мабуть, таку назву рослина отримала через те, що має великий асортимент кольорів та відтінків.

А у середині XVIII століття Карл Лінней, працюючи над єдиною системою класифікації живих організмів, вирішив залишити назву «iris» як найвдалішу.

Спілкувалась Ірина Осташко

Фото – Марія Коробко

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Tags

Источник

Новости Чернигова