Більше нема «білих плям»: сигнал українського телерадіомовлення охоплює всю територію Чернігівщини

Державна цифрова телемережа (мультиплекс) МХ-7 покрила «білі плями» на території області, де раніше було важко чи неможливо спіймати сигнал українського наземного ТБ. Мережа забезпечує додатковий безоплатний пакет каналів цифрового телебачення. Для прийому потрібен власне телевізор, тюнер DVB-T2 та телеантена (кімнатна чи вулична).

Детально про мультиплекс розповіли заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Валерій Сорокін та представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в області Ірина Сенченко на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Формальний старт створенню телемережі дала своїм рішенням у 2019 році Національна рада. Фактична розбудова мультиплекса здійснювалася вже після повномасштабного вторгнення.

Тестове мовлення мережі розпочалося з наявних в області передавальних станцій.

У 2023 році Чернігівська філія Концерну РРТ облаштувала з нуля та ввела в дію три нові телекомунікаційні об’єкти у прикордонних громадах. Важливо було забезпечити прийом українського сигналу саме там, де з ним завжди були труднощі. Суттєву допомогу у процесі надали ОВА, РВА, керівництво відповідних громад та центральні органи.

Ще один передавач мережі розмістили на новій телевежі у центральній частині області.

Зараз державна цифрова телемережа МХ-7 покриває всю територію Чернігівщини, включно з прикордонними районами. У тестовому режимі для перегляду нині доступні такі телеканали: «1+1», «Світло», «Сонце», «Армія ТБ», «Ми — Україна», «Перший», «Рада», «Суспільне Культура».

Важливо пам’ятати: щоб сигнал додаткових програм з’явився у телеприймачі, необхідно запустити функцію автопошуку каналів у меню телевізора або тюнера.

Джерело – пресслужба Чернігівської ОВА.

Источник

Новости Чернигова