Близько 100 мільйонів гривень вже виплатили жителям Чернігівщини за програмою «єВідновлення»

На Чернігівщині 946 заявників вже отримали компенсацію загальною сумою близько 100 мільйонів гривень за пошкоджене майно в рамках програми «єВідновлення». А в обробці комісій ще 317 із 2789 поданих заяв. 

Такі результати державної програми «єВідновлення» озвучив 19 жовтня під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Разом з тим, впевнено зростає і кількість сертифікатів на придбання нового житла замість знищеного. Шість в Новобілоуській громаді та по одному – в Кіптівській, Михайло-Коцюбинській та Седнівській. Із 270 поданих заяв на такий вид компенсації – 53 в обробці.

«Використати сертифікат можна для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках. Щодо грошових компенсацій на відбудову, то вони будуть, тільки  дещо пізніше, адже питання ще на доопрацюванні у профільному міністерстві», – додав Сергій Куреня.

Щодо виплат за будівельні роботи та матеріали власникам пошкодженого житла, які відбудувалися власним коштом, то тут доведеться трохи почекати, зазначив він.

«Уже з 1 січня 2024 року можна буде подати заявку в Дії, дочекатися її розгляду комісією, яка визначить розміри виплати та отримати кошти», – пояснив в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА.

Джерело – пресслужба Чернігівської ОВА.

Источник

Новости Чернигова