Близько 200 артефактів: в Чернігівському історичному музеї відкрили виставку знахідок минулого польового сезону. ФОТО

На виставці, яка 14 травня відкрилась у Чернігівському історичному музеї імені Тарновського, представлено близько 200 цікавих, подекуди унікальних знахідок минулого польового сезону.

 

Про виставку «Нові археологічні дослідження Чернігівщини» розповіла завідувачка науково-експозиційного відділу музею Вікторія Мудрицька.

 

«На виставці представлено майже 200 предметів із восьми експедицій археологічного сезону 2020 року. Вони працювали в Чернігові, Седневі, Виповзові, Любечі, Малому Листвені, Батурині та на території Мезинського національного природного парку», — розповіла Мудрицька.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО У ЧЕРНІГОВІ ЗАПРОШУЄ НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

 

За її словами, найпотужніше в експозиції представлений стародавній Чернігів. Його презентують предмети християнського культу, книжкова застібка, прикраси, висла печатка, писало, що були знайдені під час розкопок міської забудови Х — першої половини XIII ст., велика кількість люльок XVII-XVIII ст.

 

 

Маленькою, але унікальною річчю є геральдична підвіска XI ст. з тризубом. Кому вона належала — поки що невідомо й зараз фахівці намагаються це встановити. Роздивитися підвіску у вітрині можна через збільшувальне скло. А її фото прикрашає виставкову вивіску. Знайшли підвіску дослідники Лівобережної археологічної експедиції Інституту археології НАНУ у некрополі давнього Чернігова (проспект Перемоги, 64).

 

 

Мудрицька додала, що робота кожної експедиції торік увінчалася певним успіхом. Так, у Батурині археологи знайшли, зокрема, уламки кахлів із гербами гетьмана Івана Мазепи та його соратника Пилипа Орлика. У Малому Листвені — давньоруські замки та ключі. На території Мезинського парку — прикраси, зброю, знаряддя праці VI-IV ст. до н.е та Х ст. і навіть скіфські стріли й фрагмент фібули (металевої застібки-прикраси) VI ст.

 

Виставка «Нові археологічні дослідження Чернігівщини» організовується вже 17-й рік поспіль. Нині її відкриття приурочене до міжнародного Дня музеїв.

 

Джерело — Укрінформ

 

Источник