Боксер із Чернігівщини представить Україну на Всесвітній гімназіаді в Бразилії

Першість України із боксу у ваговій категорії 66 кілограмів та право представляти Україну на Всесвітній гімназіаді в Бразилії виборов 14-річний боксер із Прилук Гліб Квач. Він переміг у трьох поєдинках на всеукраїнському змаганні в Умані, яка тривала із 10 по 14 липня. Хлопець боксує близько трьох років та має чотирьох тренерів, один із яких пішов служити у ЗСУ.

Поєдинок з боксу. ФОТО: Суспільне Чернігів

Хлопець розповів, що найтяжчий бій був з Івано-Франківським суперником.

«Це перший бій був. Десь моментами я вигравав, моментами він. Одноголосно переміг. Миколаївський пройшов і Дніпропетровського також пройшов. Він тиснув постійно. Такий був бій найбільш найенергозатратніший», — каже Гліб.

Боксер із Прилук — Гліб Квач. ФОТО: Суспільне Чернігів

Батько Гліба спостерігав за сином на ринзі із глядацької трибуни. Це він близько трьох років тому вперше привів Гліба на тренування із боксу та поступово зібрав навколо сина чотирьох тренерів.

«Я, як чоловік, який займається спортом все життя, всіх хлопців знаю: хто що може дати краще. Намагаюся, як кожен батько, дати сину краще. Самореалізуємось у своїх нащадках», — каже Віталій Квач.

Батько — Віталій Квач. ФОТО: Суспільне Чернігів

Першим тренером хлопця став Олександр Черня. Нині він захищає країну у лавах ЗСУ. Останні два роки Гліб тренується у відділенні боксу Прилуцької ДЮСШ. Додатково займається з учителем фізкультури.

«Він залишається в залі сам, допрацьовує. Постійно в залі знаходиться. Відповідальний, з великим завзяттям, працьовитий і з характером хлопець. Дуже наполегливий. Все у нього вийде», — каже вчитель фізичної культури Прилуцького ліцею №1 Юрій Шутін.

Вчитель фізичної культури Прилуцького ліцею №1 — Юрій Шутін. ФОТО: Суспільне Чернігів

Тренер-викладач Прилуцької ДЮСШ Анатолій Іллюхін розповів, що фінальний бій з боксером із Дніпра був тяжким.

«Він був фізично від нього сильніший. Але всі поєдинки він виграв достроково. Гліб проявив характер, волю і суперник навіть розгубився».

Тренер-викладач Прилуцької ДЮСШ — Анатолій Іллюхін. ФОТО: Суспільне Чернігів

Тренер Черкаської ДЮСШ «Вікторія» Ігор Приходько каже:

«Він довів, що він кращий в Україні. Для того, щоб перемогти, потрібно ряд відборів пройти – місто, область, Україна, ряд турнірів. Він це все зробив. Там проявив свою мужність, силу волі. Всі якості у нього є, щоб перемагати».

Тренер Черкаської ДЮСШ «Вікторія» — Ігор Приходько. ФОТО: Суспільне Чернігів

19 серпня Гліб представить Україну на Всесвітній гімназіаді у Ріо-де-Жанейро. Хлопець каже, що не хвилюється.

«Мені потрібно перше місце зайняти. Перед боєм потрібно, щоб був трохи «мандраж». З ним потрібно справитись. Якщо ти тренувався, він у тебе пропадає. Він ніби запускає твою нервову систему і потім його переборюєш».

Тренування боксера Гліба Квача. ФОТО: Суспільне Чернігів

У Бразилію Гліб поїде без своїх тренерів. Поїздку оплачують з бюджету родини, це обійдеться від двох до двох із половиною тисяч євро.

У Прилуках відділення боксу діє із 2019 року. Нині тут тренуються близько 40 дітей. Катерина Влащенко та Ліза Чеботар здобули першість серед дівчат на Чемпіонаті України, Євген Вовк – чемпіон України та Європи із кікбоксингу. Всі вони кандидати в майстри спорту.

Детальніше дивіться у сюжеті:

 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: suspilne.media

Источник