Будинок на Ремзаводі у Чернігові – не аварійний. Але на нього встановлять маячки

Директор комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк під час наради у мерії, що стан будинку №210 на проспекті Миру не становить загрози для мешканців.

– Аварійного стану там немає, тріщин немає, – запевнив Олександр Сердюк та пояснив, що лякає людей деформаційний шов між двома секціями будинку, який має конкретне призначення – забезпечити компенсацію просадок обох секцій.

Специфіка цього будинку, за словами чиновника, у тому, що одна секція побудована на спайному фундаменті, а інша – стоїть на стрічковому фундаменті.

– Відповідно – просадка відбувається по-різному. Але найбільше це помітно протягом перших 5 років. Потім все стабілізується. Фундамент не унеможливлює просадку, а забезпечує її рівномірність, – пояснив Олександр Сердюк і запевнив, що фундамент виконує свою функцію і загрози не має.

– Це трішки ажіотаж, я думаю. Але якщо потрібно поспостергіати – можна встановити маячок. Проте, на 35-му році існування цього будинку не повинно бути жодної динаміки у просадці, – додав керівник «Чернігівбудівнесту», але попередив, що це має робити ліцензована організація

Начальник управління ЖКГ Ярослав Куц у свою чергу пояснив: після того, як ставиться маячок – за будинком ведеться спостереження. Якщо на маячку не з’являються тріщини – все добре. Як тільки вони з’являться – проводиться фахова експертиза.

Міський голова доручив підлеглим донести цю інформацію до мешканців будинку та заспокоїти їх.

Нагадаємо, звернення від мешканців будинку надійшло до міської ради тижнем раніше. Тоді керівниця ЖЕК-13 Ольга Рогова заявила, що це, фактично будинок-банкрут, адже люди накопичили близько 90 тисяч гривень заборгованості перед обслуговуючою компанією.

Источник

Новости Чернигова