Через штормове попередження: у «Зеленбуді» пояснили, чому видалили два дерева на Красній площі. ФОТО

У зв'язку зі штормовим попередженням КП «Зеленбуд» видалив два аварійних дерева в центрі Чернігова.

 

Йдеться про дерева біля Апеляційного суду на центральній Красній площі міста каштани, які давно були ушкоджені мінуючою міллю.

 

Таке пояснення з’явилося на сторінці комунального підприємства у Facebook.

 

«Гілки крон дерев нависали над пішохідною частиною тротуару і могли внаслідок шквальних поривів вітру та буревію ушкодити людей. Це питання було вирішено нами оперативно. І, до речі, на вулиці Гетьмана Полуботка на засіданні громадської ради з питань озеленення ми планували заміну 23-ох дерев у цьому році і ми від своїх планів не відходимо», – прокоментував керівник КП «Зеленбуд» Артем Стах.

 

Також, за його словами, біля суду лишились 2 пеньки – один з виду непоганий, а другий – підгнивший. Тому вже після вихідних ці дерева замінять на нові. Ці каштани були висаджені близько 50-ти років тому.

 

 

На місці видалених дерев планують зробити якісні лунки та привезти дорослі дерева з розсадника, організувавши для них крапельний полив. Біля приміщення Апеляційного суду запланували висадити липи-палліди віком близько 8-10 років, з обхватом стовбура 20-25 сантиметрів.

 

«Дерева видалили, а не обрізали аварійні гілки — для перестраховки. На одному дереві ми зрізали саме гілку, а там, де дерева загрожували життю — ми їх видалили повністю. Це центр міста і якщо там будуть стояти з обрізаними гілками, це не є добре, краще замінювати їх», – додав керівник «Зеленбуду».

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ЗНОВУ ЗАФІКСУВАЛИ «СПЕКОТНИЙ» ТЕМПЕРАТУРНИЙ РЕКОРД

 

Нагадаємо, в п’ятницю, 25 червня, соцмережі Чернігова «облетіли» фото на яких КП «Зеленбуд» вирубував дерева біля Апеляційного суду на Красній площі.

 

 

Багато містян негативно оцінили такі дії.

 

 

Більшість вказували, що дерева – здорові.

 

 

Та вказують, що Чернігів почав втрачати своє «обличчя».

 

 

Чернігівці за те, щоб в місті діяла чітка система обліку і моніторингу дерев.

 

 

Фото на головній — Сергій Зосименко

 

 

Источник