Чернігів отримає від французької організації 2 мільйони євро на відбудову шкіл

Французька організація «ACTED» профінансує відновлення шкіл Чернігова.

   

Відповідних домовленостей досягнуто 21 листопада під час зустрічі в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако з представниками французької неурядової організації «ACTED». Між сторонами підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.

Організація реалізовуватиме на території міста проєкт, що передбачає відновлення закладів освіти, а також вирішення питання безбар'єрності та осучаснення освітнього простору.

Проєкт масштабний і його попередній бюджет більше 2 млн євро. Усі заплановані заходи планується реалізувати протягом 2024 року, йшлося під час зустрічі.

Акцент на термомодернізації закладів освіти та інклюзивності приміщень, а також планується ремонт укриттів.

Представники цієї організації у співпраці з управлінням освіти вже визначили перелік закладів, які включені в загальний проєкт.

«Це буде 10 шкіл, які вже попередньо обрані і ми з ними працюємо. Це №2, 20, 34, 14, 28, 6, 33, 27, 15, 29. Поточні ремонти передбачають заміну радіаторів опалення, енергоефективні заходи, освітлення, безперебійне енергоживлення. Також серед активностей проєкту — капітальний ремонт санітарних кімнат, відновлення пошкоджених покрівель та огороджуючих конструкцій, заміна вікон, утеплення, ремонт харчоблоків тощо», — говорить керівник проєкту з відновлення закладів освіти Чернігова Максим Вяхірєв.

За словами Вяхірєва, їх проєкт пов'язаний з Національним планом відновлення України, всі заходи в його рамках енергоефективні та орієнтовані на маломобільні групи населення.

Наразі продовжуються досліджуватися потреби, відбуваються технічні консультації та обстеження. Невдовзі розпочнеться виготовлення проєктно-кошторисної документації. Крім того, вже погоджене виконання робіт у школі №28.

Джерело – пресслужба Чернігівської міської ради

                                                   

Источник

Новости Чернигова