Чернігівці об’єднуються заради здійснення дитячих мрій. ФОТО

Позиція*

 

Кожна дитина знає і чекає, що Святий Миколай, добрий дідусь, обов’язково прийде, похвалить за старання в навчанні та слухняність. І тоді під подушкою обов’язково знайдеться омріяний подарунок.

 

Саме діти своєю радістю й очікуванням дива наповнюють це свято чарами виконання бажань. І дорослим потрібно постаратися, щоби віру в диво діти пронесли приємними спогадами протягом усього життя.

 

На жаль, можливість втілити дитячі бажання є не у всіх батьків – через скрутне матеріальне становище чи інші обставини. Тому роль Святого Миколая беруть на себе благодійники.

 

У грудні з ініціативи секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако благодійний фонд «Поліський оберіг» у межах програми «Рука допомоги» закликав небайдужих долучитися до збору іграшок, щоби допомогти дітям, які виховуються в багатодітних родинах, дитячих сімейних будинках, перебувають у соціально-реабілітаційних центрах тощо. Зайвих грошей там, як правило, не буває, тому іграшки дітлахам купуються не так часто, як хотілося би.

 

 

Участь в акції взяли чимало чернігівських родин. У деяких діти вже виросли, а іграшки залишилися. Чому би не подарувати їм друге життя? Так у багатьох дітлахів з’явилися омріяні книжки, ігри, ляльки, м’які іграшки, конструктори тощо.

 

І звісно ж, до них додалися і солодощі, котрі придбали за кошти підприємців, які також взяли участь в акції.

 

«Ця акція об’єднала багатьох чернігівців. Це і наші юні мешканці, які дарували свої іграшки, котрими вже не граються, бо вже виросли. І вони залюбки їх дарували іншим діткам. До акції долучилися й освітні заклади – дитячі садочки і школи. Для дошкільнят і школярів це стало особливою подією – поділитися тим, що маєш. Ми побачили, наскільки це важливо для людей – дарувати тим, хто цього потребує. Це навіть не матеріальна річ, а духовна, це емоції, котрі відчуває людина, яка дарує з радістю, це любов та добрі справи», – зазначила Наталія Хольченкова, представниця благодійного фонду «Поліський оберіг».

 

Маленька Надійка листа Святому не писала, але мрію все ж має і зовсім не дитячу – щоби все і завжди було добре в їхній великій родини, в якій живе. А це мамо, тато і дев’ятеро братиків та сестричок. Їхні опікуни, подружжя Азарових, створили будинок сімейного типу, де і виховуються ці діти.

 

Світлана Азарова, мати-вихователька, розповідає, що ще з дитинства намагалася допомагати маленьким діткам. Сама вона також виховувалася в прийомній родині, адже її рідна мама померла від хвороби, коли дівчинці було лише сім місяців. Мабуть, це і стало поштовхом до того, щоби і вона відкрила своє серце для знедолених дітей.

 

 

Для дітей із цієї та інших багатодітних родин добрим чарівником став Олександр Ломако, який передав для них іграшки, книжки та солодощі. А в дітлахів горять очі і вони не можуть стримати захоплених вигуків – мрії збуваються! Викликати на дитячих обличчях щирі посмішки було головним завданням помічників Миколая.

 

 

 

Крім чернігівських дітлахів, омріяні подарунки отримали і вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, що у селі Хмільниця.

 

Олена Лукашенко, директорка Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, зазначає, що й сама з нетерпінням очікує новорічні та різдвяні свята – вони особливо теплі. Саме в цей час багато людей прагнуть виявити турботу і відчувають бажання привітати, допомогти і подарувати дітям свято.

 

 

Діти, які перебувають у Центрі, бачили в своєму житті не багато доброти – це знедолені діти, які вилучені із сімей, де були складні життєві обставини. Тож прояви людяності, щирості й турботи для них – неначе справжнє диво.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ПАТРУЛЬНІ СТАЛИ ПОМІЧНИКАМИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ, ЩОБ ПРИВІТАТИ ДІТЕЙ З ОНКОГЕМАТОЛОГІЧНОГО БЛОКУ. ФОТО

 

Ніна Лемеш, представниця благодійного фонду «Поліський оберіг» зазначає: саме ця акція, що відбувається в межах соціальної програми «Рука допомоги», зініційованої Олександром Ломако, об’єднала навколо себе величезну кількість абсолютно різних людей. Вони просто захотіли відчути себе добрим чарівником і зробити подарунок від щирого серця. Звісно, в першу чергу, соціально незахищеним дітям чи тим, хто перебуває у центрах соціальної реабілітації або прийомних родинах. Адже саме вони потребують якнайбільше тепла і уваги від дорослих.  

 

«Дитячі очі, сповнені радості від здійснення мрій, дарують дорослим невимовні відчуття – відчуття чарівника, який здійснив бажання», – хвилюючись, розповідає Ніна Лемеш, яка разом із Олександром Ломако і волонтерами фонду побувала в реабілітаційному центрі.

 

Новорічно-різдвяна акція, говорить Олександр Ломако, звісно, на цьому не закінчиться. Адже турбота про тих, хто потребує допомоги – головна мета роботи фонду «Поліський оберіг». Саме для цього його 10 років тому заснував Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

 

Олександр Ломако:

 

«Скажу відверто, дуже приємно відчувати себе в ці дні помічником Святого Миколая та бачити щасливі посмішки дітей!

Всі ми в дитинстві вірили в казку, а наші діти чекають на новорічні дива. Перше з них стається на День святого Миколая — найулюбленішого свята більшості дітей та багатьох дорослих. На жаль, через скрутні життєві обставини не всі діти зможуть отримати подарунки. Щоб виправити цю несправедливість, в рамках програми «Рука допомоги» ми закликали небайдужих земляків принести іграшки та подарунки.

Я дуже вдячний сотням чернігівців та підприємцям, які долучилися до нашої акції. Мої діти також із задоволенням взяли участь в зборі подарунків, щоб свято не оминуло інших дітлахів. Тепер протягом новорічних та різдвяних свят волонтери фонду розведуть зібрані речі в дитячі будинки та родини, які потребують нашої руки допомоги.

Зі святом, з Днем святого Миколая вас. Вірте в дива та вони обов‘язково здійсняться!»

 

Источник