«Чернігівоблагроліс» став лідером в області за сумою збитків, завданих … лісовим масивам

«Чернігівоблагроліс» лідирує серед підприємств Чернігівщини, що завдають найбільше збитків довкіллю незаконними порубками лісів, а також за кількістю викритих працівників, що займалися злочинною діяльністю.

Про це 21 квітня, під час наради в обласній прокуратурі, заявив її керівник Сергій Василина.

«Упродовж 2019-2020 років самовільними порубками на землях, що перебувають у постійному користуванні КП «Чернігівоблагроліс» завдано збитків на значну суму —  7,3 мільйона гривень», — повідомив він.

За інформацією прес-служби обласної прокуратури, з відшкодуванням ситуація не краща – встановлені та невстановлені лиходії не повернули до бюджету і 10%.

З початку року правоохоронці виявили 34 кримінальні правопорушення проти навколишнього природного середовища, у тому числі 21 – за фактами незаконних порубок лісу. Всього поліцією Чернігівщини розслідується 229 правопорушень у сфері довкілля, більшість з яких щодо знищення лісових насаджень – 148.

Одним із чинників, який погіршує стан справ, є позиція Держекоінспекції в області. Як зазначив Василина, її робота часто зводиться до статистичної фіксації порушень. За 2 роки із майже 3 мільйонів гривень збитків, завданих незаконними лісопорубками у лісах державної власності, відшкодовано лише 66 тисяч. І це за наявності 624 працівників лісової охорони. Через таку бездіяльність збитки стягують не з винних осіб, а саме з лісогосподарських підприємств.

 

Нагадаємо, на 4-й сесії обласної ради, що має продовжитися завтра, 23 квітня, депутати мають визначитися із долею угідь 18 районних дочірніх підприємств КП «Чернігівоблагроліс». Голова депутатської фракції ВО «Батьківщина» Іван Якуб виступив із ініціативою передати їх місцевим громадам.

Фото – ілюстративне

Источник