Чернігівщина серед лідерів українського аграрного сектору. Над покращенням позицій працюють більше 2000 компаній

За підсумками попереднього року Чернігівщина друга в Україні за виробництвом кукурудзи, третя – жита. Третій рік поспіль за виробництвом зерна на 1 особу вона є лідером країни. Підприємства області посідають третє місце за кількістю великої рогатої худоби, у тому числі корів. Чернігівщина шоста за виробництвом молока й друга за його виробництвом на одного жителя. За обсягом продукції сільського господарства вона дев’ята серед регіонів.

Про це повідомляє Головне управління статистики в Чернігівській області.

На початок листопада аграрії області мають наступні здобутки: всіма категоріями господарств зібранобільше3 млн. тонн зерна, реалізовано на забій41 тис. тонн живої маси худоби та птиці, надоєно395 тис. тоннмолока, вироблено264млн. яєць.

Зокрема, кращий, ніж торік, в області отримано урожайпшениці ярої, ячменю та жита  озимого, вівса, гречки, проса, соняшнику, картоплі та овочів відкритого ґрунту, плодів та ягід.

Зазначається, що станом на 1 листопада цього року в сільському, лісовому та рибному господарстві зареєстровано 2 102 юридичні особи. У вересні в сільському господарстві було зайнято майже 23 тисячі штатних працівників, або кожен сьомий працюючий області. Середньомісячна заробітна плата їх становила 10 991 грн, що на 8% більше, ніж рік тому,та на 11% – ніж у середньому по області.

Источник

Новости Чернигова