Чернігівська сортувальна станція сміття пішла на «карантин» та підбила підсумки 8-місячної роботи

На минулому тижні освітня станція сортування вторинної сировини тимчасово припинила свою роботу через входження Чернігова у «червону зону». Проте еко-активісти встигли провести підсумкова прес-конференцію по проєкту «Superosrters», що реалізовувався впродовж 8 місяців активістами ГО «Еко Місто» в партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром.

«Наша мрія – нуль відходів на полігоні в Масанах. Вже 4 місяці на території Молодіжного центру діє освітня станція сортування. Кожну суботу та неділю ми вчимо містян правилам сортування і приймаємо на переробку всі види вторинної сировини. У нас є чудова і дуже наочна статистика. З моменту відкриття ідо сьогодні ми вже відправили на переробку більше 5000 кг пластику, скла і макулатури. З реалізації ресурсоцінної сировини отримали 5643 грн, 4318 грн витратили на обслуговування станції і оплату логістичних послуг для відправки на переробку фракцій, що не приймають в Чернігові» – доповів керівник ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько.

Командою проєкту було проведено навчання для 70 еко-менторів з числа педагогів загальноосвітніх шкіл і молоді міста. В одинадцяти школах Чернігова, що подали заявку, активісти організували роздільний збір пакування за 3 фракціями (пластик, папір, метал). Еко-ментори вже провели близько 150 уроків у школах міста на тему «Життя без сміття», а важливу інформацію почили більше 4000 учнів.

«Наша школа вже не перший рік приймає участь в екологічних проєктах, ініційованих ГО «Еко Місто». Ми були одними з кращих по збору відпрацьованих батарейок, а тепер хочемо стати ще більш свідомішими і налагодити сортування. Влітку я з колегами пройшла дводенний тренінг і чудово розумію актуальність проблеми, ми готові до змін» ­– каже педагог-організатор ЗЗОШ №3, Юлія Масляна.

За словами директорки Чернігівського обласного молодіжного центру Ірини Сімонової, освітня станція сортування буде працювати в Молодіжному центрі на прийом вторинної сировини як мінімум до 1 січня 2021 року, хоч зараз вони і пішли на вимушені «канікули». Після цього тут залишиться тільки освітній компонент, просвітницькі заходи та екскурсії для дітей і молоді.

«На жаль, не всі заходи в проєкті реалізовані через карантинні обмеження, проте ми вважаємо що початок свідомому сортуванню в Чернігові покладено. Про це свідчать кількість переглядів, коментарів, відгуків і, звичайно, – кількість відвідувачів станції. Зараз містяни вже підтримали електронну петицію «За обладнання муніципальних пунктів роздільного збору», і тому ми заявляємо, що готові до співпраці з адміністрацією міста. Чернігівці хочуть роздільний збір» – закінчив Сергій Безбородько.

Довідка

Проєкт «Суперсортери» – освітній екологічний проєкт, мета якого – зменшити негативний вплив на навколишнє середовище від захоронення твердих побутових відходів. Проєкт базувався на трьох головних компонентах: освітньому, інформаційно-просвітницькому та проактивному і був покликаний залучити чернігівців до роздільного збору вторинної сировини.

ГО "Еко Місто"

Источник

Новости Чернигова