Чернігівські лікарні відновлюють планову роботу

Медичні заклади Чернігова та області змінюють структуру роботи. Згідно з вимогами Національної служби здоров’я України та обласного управління охорони здоров’я в регіоні зменшується кількість відділень, які відтепер прийматимуть важких пацієнтів з коронавірусом.

 

Медичні заклади розділять за ступенями допомоги в залежності від рівня загрози COVID-19.

 

За словами медичного директора Чернігівської міської лікарні №2 Валерія Якуніна, закладів, які надаватимуть першу допомогу хворим на коронавірус, залишиться чотири.

 

«Це Чернігівська міська лікарня №2, обласна дитяча, Чернігівська районна на Ніжинська лікарня. Якщо збільшиться кількість пацієнтів, відкриються лікарні 2-ї черги», — сказав лікар.

Якщо раніше у Чернігові пацієнтів з ковідом через день приймали у 1, 2 та 3 міських лікарнях, тепер усіх госпіталізуватимуть лише до інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2. Також до цієї лікарні направлятимуть пацієнтів з Куликівського району.

«На сьогодні кількість ліжок – 315 залишається. Але ми розпочинаємо приймати хворих щодня. У відділеннях залишилось 17-20 чоловік. Вони будуть доліковуватися і виписуватися, і більше туди не будуть госпіталізувати. Усі гострі випадки будуть везти до Чернігівської міської лікарні №2. Чернігівська районна лікарня обслуговує всі райони, обласна дитяча – дітей», — зауважив Валерій Якунін.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДИСКОТЕКИ, КОНЦЕРТИ, КОРПОРАТИВИ ТА СПОРТЗАХОДИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ: УРЯД ПОМ’ЯКШИВ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ

 

Такі переформатування – наслідок відносної нормалізації ситуації з COVID-19. Згідно з офіційною статистикою на 6 червня, в області виявили лише 22 нових випадки. З них — у 18 людей з Чернігова. Госпіталізували – шестеро, решта лікуються амбулаторно. За минулу добу в регіоні провели понад 1500 досліджень. У відділі забору проб другої міської лікарні приймають пацієнтів за направленням лікарів з 8.30. Черги тут журналісти не побачили.

«Найбільш важкий період – це були жовтень і листопад минулого року, і березень-квітень цього року. Тоді було десь біля 2 тисяч мазочків в місяць, з них позитивних результатів більше тисячі. Зараз у нас вдень приходить десь біля 40 чоловік на ПЛР і 15-17 на цитотест. В день десь до 5 позитивних результатів», — розповіла медсестра інфекційного кабінету ЧМЛ №2 Зорина Лукаш.

Наразі у місті йде вакцинація тих, хто працює на так званих стратегічних об’єктах, а також вікових груп. Запрошуються також через смс-повідомлення ті, хто записався у додатку «Дія».

«Дія» працює. На останніх вихідних – за суботу та неділю – у нас було привито 4092 людини. За минулу неділю було привити 1849 людей. Це були працівники «Облтеплокомуненерго», яка являється стратегічним об’єктом, і були освітяни. Це дані по двом поліклінікам – 2-ї і 3-ї», — каже лікар-інфекціоніст ЧМЛ №2 Оксана Баластрик.

Медичні заклади регіону поступово повертаються до звичного формату роботи. Але всі планові операції будуть відбуватися лише за умови наявності негативного ПЛР-тесту.

Джерело — сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

 

Фото  — ілюстративне.

 

Источник