Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці вдруге виставлять на аукціон

ДП «Чернігівський експертно-технічний центр» Державної служби України з питань праці (далі – центр) хочуть продати за 18 мільйонів гривень. Перші торги виявилися невдалими.

Про це 26 серпня під час прес-туру повідомив заступник начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях-начальник управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Валерій Йовенко.

За його словами, експерти центру є охоронцями технологічних процесів безпеки діяльності людей на робочих місцях і не тільки. Вони обстежують і діагностують машини та механізми, проводять навчання з охорони праці, роблять техогляди будівель (споруд), атестацію робочих місць, видають дозволи тощо.

Нині на державному рівні вирішили залучити приватні інвестиції у цю прибуткову сферу, а саму мережу центрів в областях – приватизувати. Зокрема процедуру роздержавлення пройшли подібні заклади у Черкасах, Житомирі, Луцьку. У Чернігові перша спроба виявилася невдалою – на аукціоні 13 липня покупців не було. Наступні торги відбудуться 30 вересня.

«Підприємство гарне і заслуговує на гарного інвестора. По фінансам воно прибуткове. За перше півріччя 2021 року центр одержав 483 тисячі гривень чистого прибутку, за той самий період торік – 690 тисяч», — зауважив Валерій Йовенко.

«Хочемо зберегти колектив»

За місяць центр святкуватиме 26-річчя з дня створення. Як розповів його директор Микола Штанько, жодної гривні на створення матеріальної бази ні в кого не брали – заробили самі. Наразі у складі закладу 3 відділи і 2 лабораторії. Площа основного корпусу – біля 900 квадратних метрів, допоміжного (навчально-методичний центр) – 194.

«Хочемо, аби зайшов сильний інвестор. Ми можемо зберегти усі напрямки і розширити. Для цього є умови — останнім часом розширили акредитацію. Також хочемо зберегти колектив, а це 32 фахівця», — зазначив Микола Штанько.

За 2 роки роботи – новий тролейбус

На акредитацію центр витратив 300 тисяч. Але і заробив чимало. Останнім часом тут 80 відсотків прибутку, понад 2 мільйони, віддавали державі. Тобто, як влучно сказав заступник директора центру Олександр Побережний, за 2 роки ніби перераховували кошти на новий тролейбус.

Однак є загроза, що приватизацією скористаються спритні конкуренти з приватних експертних закладів, які нині надають 20-25 відсотків аналогічних послуг. Тобто, придбають центр, піднімуть розцінки за роботу і дозволи, а дотримуватися високих стандартів не будуть.

«Імовірно, буде велика втрата персоналу – молоді хочуть заробляти 13 тисяч, а не 6-7. Тому невпевнений, що після приватизації буде біла зарплата», — поділився сумнівами Олександр Побережний.

Фото – Станіслав Клопот

Источник