Чернігівський сапер «Кракен», який втратив ногу, повернувся до роботи та навчає правил мінної безпеки

Чернігівський сапер Олександр Борисенко відомий як «Кракен»​ повернувся до роботи після поранення, повідомляє Суспільне. У грудні 2022 року під час відрядження на Харківщину він підірвався на російській міні й втратив частину лівої ноги.

 

Після майже року реабілітації чоловік нині виїжджає з колегами по області з мобільним класом мінної безпеки, навчає дітей та дорослих правил поводження з вибухонебезпечними предметами та на власному прикладі розповідає про їх небезпеку.

 

«Ми виїжджаємо по області, по Чернігову, по району. Розказуємо дітям, громадам, всім людям, які не мають відношення до того, хто розбирається у вибухонебезпечних предметах. Розповідаємо, як вони можуть виглядати і що може собою представляти даний предмет. І якщо людина знайшла його, то що треба робити для цього, щоб уникнути травми або, не дай Боже, смерті», — розповідає Олександр Борисенко.

 

Чотири місяці чоловік провів у лікарнях. Потім – протезування в США та реабілітація в Україні.

 

 

ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ:  БОЄЦЬ ВІТАЛІЙ ШУМЕЙ, ЯКИЙ ОТРИМАВ ПОРАНЕННЯ ГОЛОВИ НА ДОНЕЧЧИНІ, ПОВЕРНУВСЯ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ ДО УКРАЇНИ

 

Повернутись до розмінування сапер нині не може через те, що на його протезі є металеві частини, які можуть створювати перешкоди для металошукачів, з якими працюють його колеги. Тому зараз Олександр навчає дітей та дорослих правилам мінної безпеки.

 

«Коли приїжджаєш та починаєш розповідати, то люди скрізь вуха пропускають, але коли я наводжу приклад своєї ситуації, коли я підірвався при виконанні обов'язків, то вони вже починають до цього ставитись дуже серйозно. Тому що я показую, чим це може закінчитись і розповідаю також історії, чим це погано закінчилось для моїх колег з інших областей, які, на жаль, загинули», — розповів Олександр Борисенко.

 

Як каже сапер, попередня робота йому подобалась набагато більше, проте ця — допомагає застерегти від небезпеки якомога більше людей, як дорослих, так і дітей.

 

Фото – Суспільне.

 

Источник

Новости Чернигова