Чи треба поминати померлих трапезами на кладовищі: розмова з ніжинським священником

Радониця – батьківський день, коли згадують померлих родичів.

Традиційно особливий поминальний день у церкві встановлено в перший вівторок після великоднього тижня. У 2024 році Радониця випадає на 14 травня.

Чи треба поминати померлих трапезами на кладовищі – що каже священник. Штучні квіти  – за чи проти ? У чому сенс свята Радониця і чи важливо саме в цей день йти на кладовище до померлих, аби пом’янути чи можна й напередодні?

MYNIZHYN розповів про це настоятель ніжинського собору Всіх Святих отець Сергій Чечин.

Чи треба поминати померлих трапезами на кладовищі ?

Поминальний обід після похорону можливий, але він не повинен переростати у трапезу.

Благочестиві християни, стурбовані горем втрати дорогої людини потребують спілкування!

Коли на похорон до спочилих приходять рідні, друзі, сусіди спочилих, вони повинні розрадити рідних  своєю присутністю у їхньому горі.

Якщо рідні після погребіння запросять присутніх за трапезу, в подяку за те, що люди відірвалися від своїх справ, потратили час, разом провели покійного – не потрібно відмовлятися! Попереду у них перша самотня ніч без рідної людини.

Головне за поминальним столом – не їжа. Згадуйте спочилих добрим словом!

Пригадайте, якими вони були. Треба зробити все для того, щоб рідні, згадавши померлих, і їхні світлі справи, посміхнулися. І повірили в те, що життя продовжується.

Ви поруч! Це розлучення тимчасове і в порівнянні з вічністю – це секунди.

Буде загальне Воскресіння і зустріч з рідними.

І після цього, вже ніщо  не зможе відділити нас від Бога та ближніх.

Штучні квіти  – за чи проти ?

Штучні квіти на могилах наших рідних, це виявлення нашої ліні. Легше втикнути штучну квітку у землю, розвернутися, та піти додому. Але ж пам’ятайте! Вона не живе і не пахне і коріння не пускає! Ще і довкіллю шкодить! Читайте також: Поминальні дні: традиції та заборони

У чому сенс свята Радониця і чи важливо саме в цей день йти на кладовище до померлих, аби пом’янути чи можна й напередодні?

Поминати рідних та близьких потрібно обов’язково у великі поминальні церковні дні, коли твориться Загальна поминальна служба. Бо в спільній молитві- велика сила.

Але не потрібно також забувати про особисту молитву. Якщо ж хтось з тієї  або іншої поважної причини запізнився на Загальну  поминальну молитву – нічого страшного! Прийдіть до церкви в найближчий слушний момент.

В подальшому старайтеся ці служби не пропускати. У поминальні дні ми йдемо на те місце, де поховані кісти наших рідних та близьких!

Місце це для нас мусить бути Святим! І відповідно поводитися ми там повинні достойно! Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше ми публікували Великодній календар, традиції та обряди Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram

Источник

Новости Чернигова