Чоловікові на Чернігівщині круг від «болгарки» розкроїв череп

Геннадію Чубаку круг, що відлетів від «болгарки» розкроїв череп. У «болгарки» зірвався круг і попав у голову. Детальніше у маетріалі

— Пам'ятаю, як у борзнянську лікарню привезли, пам'ятаю, як сюди, у Чернігівську обласну потрапив, — ділиться Геннадій Чубак, борзнянець, розмовляємо в палаті нейрохірургічного відділення. — А моменту травми й не пам'ятаю. Пиляв, точив болгаркою метал, щось ускочило. Толком і не знаю що.

Працював у борзнянському лісовому господарстві. Одна мить — і залите кров'ю обличчя, нестерпний біль. Черепно-мозкова травма, рвана рана лоба та тім’я.

На фото — Геннадій Чубак

— Неякісний інструмент був?
— Їх ніхто не перевіряє. Це як ідете в машині після СТО. Колесо відвалилося.Ніхто ж не винний, що підшипник по­ламався Так і тут. Працюєш, надієшся, що все буде нормально.
Ніколи раніше, за 20 років роботи в лісовому господарстві, подібного не траплялося. По руках, по ногах попадало, рани були. Але щоб по голові… Та все добре, що добре закінчується. Кажуть, я в сорочці народився.

Прооперували, щось витягували, щось зашивали. У деталі не вникав. У реанімації лежав. На другий день у палату перевели А потім сказали — постільний режим. На вулицю не виходив спочатку, тільки на перев’язки ходив. Перев'язка — “чепчик” знімають, витирають голову, обробляють шви.

Через десять днів після операції ще три уколи щодня роблять і крапельницю ставлять. Шви почали вже знімати.

Перші кутові шліфмашини зробили в Болгарії. Звідси вони и потрапили у 70-их роках у СРСР. Так прижилася назва «болгарка»

Довелося робити трепанацію черепа

— Травмованого привезла “Швидка допомога”, — згадує Геннадій Дубина, завідувач нейрохірургічним відділенням, кандидат медичних наук, заслужений лікар України. — Якраз чергував молодий нейрохірург Олександр Сироїд. Він покликав на допомогу досвідченішого — Тараса Станкевича. Разом і про­оперували.

На фото — Олександр Сироїд

На фото — Тарас Станкевич

Трепанацію черепа робили. Бо якщо в мозок щось залетіло — каміння круга, уламки металу, який точив, — треба було, як кажуть у народі, почистити.
Відкривали черепну коробку. Як роблять ревізію черевної порожнини, точно так — і ревізію черепної коробки. А потім зашили. Кістка фіксується спеціальними нитка­ми. М'які тканини ушиваються повністю. Відкрили, навели порядок і закрили. Відкритою тримати не можна, бо буде менінгіт, енцефаліт, хворий загине.

Тамара Кравченко

Джерело: gorod.cn.ua

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn

Источник

Новости Чернигова