Чотири правила догляду за постільною білизною

Комплект гарної постільної білизни в середньому коштує більше 1000 грн. До того ж він служить не один рік. Але щоб максимально довго зберегти якість та зовнішній вигляд тканини, необхідно дотримуватися певних правил.

Image

Починаємо з вибору

Комплект постільної білизни має бути виготовлений лише з натуральної сировини. Ідеальними вважаються бавовна, сатин, бязь тощо. Цим матеріалам притаманні хороші дихальні властивості, вони відмінно зберігають тепло, до того ж не провокують подразнення на шкірі. Це особливо актуально для тих, хто схильний до алергічних реакцій.
Ще один різновид натурального матеріалу для постілі — шовк. Але такі вироби вважаються ексклюзивними. Навряд чи їх можна використовувати щодня. Та й деякий дискомфорт присутній від сну на такому ліжку: по-перше, тіло ковзає; по-друге, постіль буде дещо прохолодною.

Перше застосування

Незалежно від того, наскільки герметично був упакований комплект, тканину необхідно випрати перед першим застосуванням. Річ у тім, що в процесі виробництва та пошиття матеріал просочують спеціальними речовинами, які посилюють блиск і яскравість фарб. Не слід виключати переміщення виробу від одного робочого верстата на інший, де тканина може збирати частинки пилу та бруд. Їх потрібно видалити.

Правильне прасування та прання

Обов’язково вивчайте маркування щодо догляду за виробом. Зазвичай у ньому виробник зазначає температурний режим, за якого необхідно прати, тип прання, температуру прасування. Сучасні електричні праски здатні швидко надати тканині гарного вигляду, без негативного впливу на неї, захищаючи від утворення плям та навіть відпарюючи складні складки.
Щодо прання, то необхідно засвоїти кілька додаткових моментів:

  1. білизну завжди сортуйте за кольором та типом матеріалу;
  2. завантажуйте до барабану таким чином, щоб між виробами та його стінками вільно поміщалася долоня ребром;
  3. використовуйте ополіскувач у невеликій кількості, щоби додатково усунути статику, пом’якшити тканини та полегшити прасування.

Порада: уникайте прання виробу за температури вище ніж +40°C. Дуже гаряча вода, навпаки, заварює та «запечатує» бруд. Згодом комплект буде сірим.

Зміна постільної білизни

Періодичність цієї процедури залежить від того, скільки людей спить у ліжку, наскільки охайні члени сім’ї щодо себе та дотримання особистої гігієни. Хтось міняє постіль раз на місяць — і цього справді достатньо, а комусь необхідно робити це один раз на 7–10 днів. Орієнтуйтесь на власні відчуття.
Після прання ковдру, наволочки, простирадло потрібно добре висушити. Зберігати їх можна в шафі. Для додаткової ароматизації використовуйте туалетне мило в упаковці або лаванду в спеціальних мішечках.

Новости Чернигова