Де використовується верхнє природне освітлення

Природне освітлення – це потоки сонячного світла – прямого або відбитого від споруд і предметів. З винаходом електричного струму і приладів освітлення проблему темних приміщень в сучасних містах було вирішено. Але людині треба відчувати сонце, бо воно стимулює хімічні процеси в організмі – з’являються так звані гормони щастя під дією вітаміну Д, який виробляється організмом, завдяки сонячному ультрафіолету.

Отже, внутрішнє освітлення лише від електричних ліхтарів є недостатньо комфортним для людського організму. Бажано мати доступ до природного світла не тільки на вулиці, чи в парку, а також в громадських місцях масового відвідання.

Як створюють денне світло в спорудах?

 

Сонце можна впустити в приміщення лише двома способами:

— збудувати вікна в стінах, щоб промені пробивалися до людини через скло. Таке освітлення називають боковим, тому що воно надходить через бокові вертикальні прозорі матеріали, тобто через скло і полімерні вироби;

— верхнє розташування отворів у дахах в горизонтальній або нахиленій площині. Такі прозорі або матові поверхні, що пропускають пряме чи розсіяне світло називають зенітними ліхтарями.

Через них сонячне світло потрапляє згори донизу та на внутрішні стіни, конструкції, і предмети. Дізнатися корисну інформацію, щодо освітлення споруд, житлових будинків і громадських приміщень можна на сайті компанії — https://beam-group.com.ua/zovnishnie-osvitlennia/vulychne/osvitlennia-budynku/.

 

Різновиди та застосування засобів верхнього освітлення

 

Спеціально збудовані в дахах житлових, офісних, комерційних і виробничих споруд отвори виконують солярну функцію, тобто пропускають сонячні промені заради створення комфорту для очей. Особливість і користь такого світла в тому, що воно є рівномірним і стабільним, воно не мигає і не змінює силу світлового потоку протягом тривалого часу. Корисним є і те, що сонячне світло протягом дня поступово зменшується за інтенсивністю, тому налаштовує організм на розслаблення і на нічний відпочинок.

Природнє світло є економічним фактором для всіх власників нерухомості, адже при наявності верхнього світла до приміщень потрапляє досить багато безоплатного ресурсу і можна економити на використанні електроенергії.

Потенціальні об’єкти для влаштування прозорих дахів зі скла чи полімерних матеріалів:

— приватні будинки з мансардами і вікнами спеціальної конструкції в нахиленій покрівлі;

— торгові центри з ліхтарями сонячного світла всіх типів і форм;

— музейні зали;

— бібліотеки;

— офісні споруди;

— спортивні зали;

— промислові цехи з конвеєрним виробництвом або з точними виробничими процесами;

— інші громадські місця, де потрібно багато світла.

Форми зенітних ліхтарів у дахах:

— прямокутні;

— купольні;

— пірамідальні.

Зазвичай, використовують комбінований спосіб природнього освітлення, тобто поєднання потоків від бокових вікон і ліхтарів у даху. При цьому у приміщення надходить максимальна кількість сонячних променів.

Для приватного будинку важливо мати якісне, зручне і комфортне для очей зовнішнє освітлення, тому що за стінами добре і правильно освітленого будинку не має існувати світлового безладу, а навпаки треба створювати гармонійне поєднання зовнішнього і внутрішнього світлого дизайну.

Источник

Новости Чернигова