День українського добровольця в Ніжинському університеті (Відео)

14 лютого в Україні відзначали День українського добровольця. Це дата, яка єднає патріотів України. В НДУ імені Миколи Гоголя в цей день проходила практика з першої долікарської допомоги студентами спеціальності «226 Фармація, промислова фармація». Звісно, що підготовка сучасного фармацевта неможлива без володіння практичними навичками надання першої медичної допомоги, особливо це актуально у період війни.

Частина викладачів нашого університету пішла добровольцями на фронт. Серед них і викладач, доцент – у мирному житті, а на війні – рядовий Іван Кедун, який пішов добровольцем на фронт на початку повномаштабного вторгнення та став парамедиком. Нещодавно він повернувся з Бахмуту, де протягом декількох місяців виконував свій обов’язок безпосередньо на передовій. Саме його ми й запросили.

   

 

 

Проведене ним практичне заняття зацікавило не лише студентів, але й викладачів. Іваном Кедуном було продемонстровано алгоритм дій медика при наданні першої долікарської допомоги в екстремальній ситуації — «на нулі».  Особливу зацікавленість майбутніх фармацевтів викликали корективи, які вносять обставини, що виникають під час бойових дій.

На запитання студентів:

— Що є головним для медика на передовій?

 Іван Кедун відповів:

— Знання, які дають впевненість та креативне мислення, яке дає змогу їх застосувати практично миттєво.

— Що є найважчим?

— Найважчим є внутрішнє усвідомлення того, що ти не маєш помилитись. Оскільки ціною помилки є життя людини, яка вірить в тебе.

— Що ви можете порадити майбутнім фармацевтам, як фахівець практик?

— Здобувайте знання.  Ідіть вперед не озираючись! Будьте впевнені в собі, лише це є шляхом до перемоги!

Директор ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій Юрій Філоненко підсумовуючи зустріч відмітив, що студенти і викладачі університету пишаються своїм колегою, який є гідним прикладом професіоналізму, який рятує життя на практиці у важкі для нашої держави часи та є запорукою нашої спільної перемоги. СЛАВА УКРАЇНІ!

Джерело: Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Источник