Дійшло до Верховного суду: «смоляне озеро» у Чернігові не планують поки прибирати

Небезпечний об’єкт, який чернігівці знають, як «смоляне озеро» ніхто поки думає ліквідувати – міська рада продовжує судитися з обласною прокуратурою.

 

Інформацію кореспонденту Високого Валу підтвердили і чиновники, і правоохоронці.

 

Зокрема речниця управління ЖКГ мерії Чернігова Юлія Швець повідомила: рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 5 травня, яким міську раду зобов’язали прибрати «смоляне озеро», скасоване. Юристи самоврядного органу змогли його оскаржити. Саме їх аргументи Шостий апеляційний адміністративний суд визнав більш переконливими (постанова від 20 липня).

 

«На даний час земельна ділянка, на якій розміщено «смоляне озеро», на підставі договору оренди перебуває у користуванні суб’єкта господарської діяльності ТОВ «КОМПО ГРУП», а тому розчищення цієї ділянки за рахунок коштів міського бюджету можливе лише після припинення права користування», – пояснила Юлія Швець.

 

За даними ресурсу youcontrol.com.ua, вказане столичне ТОВ (зареєстроване 2012 року) займається орендою та управлінням нерухомістю, процесами машинобудування, гуртовою торгівлею пальним та подібними продуктами тощо. Керівником та бенефіціаром є Ірина Басс.

 

Речник обласної прокуратури Валерій Литовченко поінформував: «крапку» у справі ще не поставлено. Справу розглядатиме Верховний суд. Саме там прокурори з Чернігівщини хочуть довести – ліквідувати «смоляне озеро» має міська рада. Відповідні матеріали до столичної Феміди скерували 19 серпня.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩЕ ОДНА ЖЕРТВА «СМОЛЯНОГО ОЗЕРА»: У ЧЕРНІГОВІ ВРЯТУВАЛИ СОБАКУ ІЗ СМЕРТЕЛЬНОЇ ПАСТКИ. ФОТО

 

Нагадаємо, за даними екологів, небезпечний об’єкт утворився у 2008-2013 роках внаслідок протікання цистерни з пальним, а також зливання смоли. Державні екоінспектори неодноразово направляли листи до міської ради щодо ліквідації «смоляного озера». Йшлося про те, що чиновники мають змусити орендарів ділянки по вулиці Любецькій, 80 подбати про очищення території. Міська рада належно не реагувала.

 

Орендарі змінювалися. У жовтні 2020 року кандидат у мери Чернігова від партії «Слуга народу» Юрій Тарасовець заявив, що, як власник колишнього м’ясокомбінату, не має до озера жодного стосунку. Мовляв, «ця дорога» поблизу, куди зливають смолу, перебуває на балансі міста. І повідомив, що звернувся до народного депутата-однопартійця Сергія Гривка, аби той «розкрив очі» міській владі на жахливу ситуацію. Крім того, Тарасовець просив потурбувати Держекоінспекцію, аби та перевірила діяльність ТОВ «Промислово-фінансова група «Укр мет», яка користувалася «проблемною» ділянкою для експлуатації залізничних під’їзних колій.

Раніше, у червні 2016 року, у відповіді на петицію чернігівців заступник начальника міського управління ЖКГ Наталія Плиско підтвердила: так існує договір оренди від 29 жовтня 2012-го. Відтак вказаному ТОВ скерували листа про «усунення порушень». При цьому небезпечний об’єкт назвали «природною западиною, яка заповнена шламовими фракціями вуглеводнів».

 

У травні 2016-го тодішній депутат міської ради, голова Новозаводської парторганізації ВО «Батьківщина» Григорій Федорець ініціював перевірку озера. До комісії, крім нього увійшли екоінспектори та комунальники. Вони встановили площу забруднення – 630 квадратних метрів.

 

Тривале існування небезпечного об’єкта викликало обурення місцевих жителів і негативний суспільний резонанс. Особливо після того, як зооактивісти змушені були рятувати тварин, що потрапили до смоляної «пастки».

 

 

 

 

Источник