Ділили шкуру невбитого ведмедя. На засіданні бюджетної комісії погоджували фінансування, якого просто немає!

10 травня 2024 р.   18   0

На засіданні бюджетної комісії планували спрямування коштів з міського бюджету, це перерозподіл залишку на нагальні потреби медичних закладів Прилук, компенсацію за сплату комунальних послуг ліквідаторам аварії на ЧАЕС, тощо.

Працювати депутати злагоджено і окремі рішення підтримували допоки на третьому чи четвертому питанні заступник відділу фінансів міської ради повідомила про те, що коштів немає і по суті все, що буде проголосовано зараз навіть якщо воно буде проголосоване, зможе фінансуватись тільки тоді, коли буде якійсь перехідний залишок. А він у найкращому випадку з’явиться після 2 кварталу 2024 року. Грошей нема, тому фінансуватись нічого не буде!

А фінансування за окремими запитами потрібно вже сьогодні.

Дитяча лікарня має бути оснащена потужним генератором відповідно до нормативно-правової бази, потребує обладнання приміщення для міні-електростанцій. На все про все – 750 тис. грн. Недостає кошів і для виплати зарплатні, а це ще 300 тис. щомісяця.

Для Центральної міської лікарні потрібно чималі гроші, бо є потреба у ендоскопічних стійках, це понад 10 млн грн., обладнанні та ремонту пральні, вимогою сьогодення для кластерної лікарні є наявність модульної котельні.

Фінансування потребують і комунальні заклади міста.

Загалом порядок денний передбачав 16 питань, більшість з яких потребували попереднього детального опрацювання, аби депутати не витрачали  час на з’ясування конкретики. На кону – кошти міського бюджету.

На бюджетну комісію виносять будь-які питання, які потребують хоч якогось мало-мальськи фінансування. І ці питання, мали би проходити якусь профільну комісію. Але, зі слів секретаря міської ради, комісія має суто рекомендаційний характер. І на сесії все буде проголосоване незалежно від того, чи прийнято на бюджетній комісії якісь питання, чи ні.

Тоді виникає питання – для чого збираються депутати на бюджетну комісію? Для чого вони щось голосують, якщо це суто рекомендаційний характер і всі питання вирішує сесія міської ради?!

За дві години засідання бюджетної комісії депутати рекомендували виділення коштів по 3 з 16 запитів. Повернутися до розгляду всіх 16 зможуть за наявності фінансування не раніше  чим через 2 місяці і за доопрацювання окремих питань.

Джерело

Новости Чернигова