Для центру Чернігова готують статус Світової спадщини ЮНЕСКО, — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що для історичного центру міста Чернігів готують статус Світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Про це він сказав у вечірньому відеозверненні 3 квітня.

 

«Дякую гендиректору ЮНЕСКО Одрі Азулє за її увагу до України, за сьогоднішні зустрічі в Україні. Готуємо для історичного центру Чернігова статус Світової спадщини ЮНЕСКО. Такий самий статус, який нещодавно здобуто для історичного центру нашої Одеси», — зазначив Зеленський.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОБУВАВ У ЯГІДНОМУ ТА НА ЗРУЙНОВАНОМУ РОСІЯНАМИ МОСТУ ЧЕРЕЗ ДЕСНУ: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВІДВІДАВ ЧЕРНІГІВЩИНУ У РІЧНИЦЮ ВИЗВОЛЕННЯ

 

У січні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповідав, що внесення центру Чернігова до списку Світової спадщини ЮНЕСКО потребуватиме часу, «тому що це підготовка досьє, робота з експертами, тими, хто опрацьовує його, робота з ЮНЕСКО».

 

Начальник управління культури і туризму Чернігівської міськради Олександр Шевчук зазначав, що наразі не розголошують, які саме об’єкти історичного центру Чернігова можуть бути подані до внесення у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

 

За його словами, вже сформована робоча група, а згодом розпочнеться підготовка до подавання всіх необхідних документів. «Для нас процедура подання документів буде у пришвидшеному темпі. Попередньо, ми хотіли б вкластися в один рік», — казав Шевчук.

 

Джерело – Громадське

 

Источник

Новости Чернигова