Для передачі костелу святого Миколая римо-католицькій парафії ще є невиконані умови — Мінкульт

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Костел святого Миколая у Києві буде передано в постійне користування Римсько-Католицькій церкві після внесення змін до законодавства та створення Національного будинку музики. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики, пише УНН.

Цитата

«Міністерство підготувало необхідні зміни до законодавства, частина з яких вже ухвалена. Очікуємо, що Верховна Рада ухвалить зміни до закону «Про оренду державного майна», що дозволить передати костел громаді в безоплатне і постійне користування. Зараз такої норми в законодавстві немає, і єдина форма користування, за якою можна надавати державне майно, є оренда», — сказав т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Деталі

За його словами, з Федерацією профспілок домовлено про передачу державі частини будівлі Міжнародного центру культури і мистецтв по вулиці Героїв Небесної Сотні, де планується розмістити Національний будинок органної музики, який протягом багатьох років використовував костел як свій концертний майданчик.

Нагадаємо

У вересні 2020 року Кабмін ухвалив розпорядження про передачу костелу святого Миколая в користування Римсько-Католицькій церкві в Україні. Згідно з розпорядженням, це можливо буде зробити після внесення змін до законодавства та після того, як Національний будинок органної і камерної музики, який протягом багатьох років використовував костел, як свій концертний майданчик, отримає інше приміщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколаївський костьол у Києві внесений до реєстру пам’яток України

Джерело: УНН

Новости Чернигова