До вторгнення 24 лютого Качанівку в середньому за рік відвідувало 40 тисяч туристів

16 березня 2023 р.   14   0

До повномасштабного вторгнення історико-культурний заповідник «Качанівка» в середньому за рік відвідувало 40 тис. туристів. Що приносило прибутку біля 2,5 млн. грн. Звісно, в період воєнного стану кількість візитерів скоротилася в рази. Але кількагодинне перебування в цьому місці сили та краси допомагає відновитися та перезавантажитися після тривалого стресу. До речі, Качанівка прекрасна не лише в період золотої осені, а й ранньої весни, та навіть засніженої зими.

Тишу і меланхолійний спокій в Качанівці дуже захоплююче вміє розбавити своїми екскурсійними розповідями тезка відомого Кобзаря – екскурсовод, заступник генерального директора по науково-дослідній роботі Національного заповідника «Качанівка» Тарас Шевченко. До речі, Тарас дуже пишається тим фактом, що в альбомі для почесних відвідувачів серед 8-ми сотень автографів чільне місце займає саме підпис, зроблений рукою Тараса Григоровича Шевченка.

Серед зіркових візитерів Качанівки добре знані усім постаті.
Качанівку відвідував і Микола Гоголь, її алеями прогулювався Віктор Забіла, тут співав Гулак Артемовський.

З плином часу цікавість до Качанівки не зменшилася, а скоріше навпаки зросла.
Для зйомок історичної драми «Кріпосна» було вибрано справжню окрасу України –  національний історико-культурний заповідник. Саме у палаці Тарновських живуть основні герої серіалу. І цей факт ще збільшив цікавість до історичної  пам’ятки.

Тому при нагоді неодмінно відвідайте качанівський парк площею 560 га, виплеканий трьома поколіннями Тарновських, який є одним із найбільших пейзажних парків України та Європи.

Джерело