До уваги роботодавців Чернігівщини: за працевлаштування окремих категорій безробітних — компенсація

З 29 січня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які в тому числі гарантують роботодавцям компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних.

Відтак, роботодавці можуть отримати 3 види компенсаційних виплат, а саме:

1) компенсація фактичних витрат у розмірі ЄСВ , але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску (2948 грн.), за працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки за направленням служби зайнятості наступних категорій громадян, які перебувають у статусі безробітного понад 1 місяць:

один з батьків або особа, яка їх замінює і:

має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;

утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

особи, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

осіб, які перебувають у статусі безробітного понад шість місяців ( з 29.04.2023 р.).

Для роботодавців діють нові компенсаційні програми

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців впродовж наступних 2-х років і надається за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного.

У службі зайнятості підрахували економічний ефект від отримання цієї компенсації: за 1 особу можна отримати від 1474 до 2948 грн. на місяць. Загальна сума компенсації становитиме від 18 до 35 тисяч грн.

2) компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 грн.), при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на 1 рік зареєстрованих безробітних, які перебувають у цьому статусі понад 1 місяць і належать до таких категорій:

особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;

учасники бойових дій.

особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 6 місяців впродовж наступного року і надаватиметься за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного.

Економічний ефект від отримання цієї компенсації: приміром, за працевлаштування 1 особи із з/п 12000 грн. місячний розмір компенсації складе 6000 грн., загалом же роботодавець отримає 36 000 грн.

3) компенсація (з 29.04.2023 року) 50% мінімальної заробітної плати (3350 грн.) при працевлаштуванні за направленням центру зайнятості зареєстрованого безробітного із числа осіб:

віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;

віком до 35 років – на перше робоче місце;

звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становить не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази, і надається за кожний непарний місяць роботи працівника.

Економічний ефект від отримання цієї компенсації: розмір компенсації за 1 особу становить 3350 грн. на місяць, за 6 місяців з дати працевлаштування сума компенсації складе 20100 грн.

Tags

Источник

Новости Чернигова