Допомагала ворогу наводити ракети на так званий «зерновий коридор»: СБУ затримала ще одну колабораціоністку

СБУ затримала коригувальницю, яка допомагала ворогу наводити ракети на так званий «зерновий коридор», тобто на логістично важливі точки експорту українського зерна.

Порушниця закону була затримана у листопаді в Одеській області, як передає Укрінформ — єдине національне інформаційне агентство України, на сайті якого регулярно публікуються новини СБУ у відповідному розділі за посиланням https://www.ukrinform.ua/tag-sbu.

Крім того, що коригувальниця наводила ракети Росії на зерновий коридор, вона також допомагала їм виявляти місця базування Сил оборони.

Інформаторка російських спецслужб була затримана завдяки кіберфахівцям Служби безпеки, які виявили підозрілі дії. В результаті перевірки було виявлено, що вона коригувала повітряні удари по Одещині. Дана інформація була потрібна російським загарбникам, щоб підготувати цілу серію атак по інфраструктурі регіону. Планувалося використати ракетне озброєння, а також дронів.

Всі останні новини СБУ публікуються на сайті Укрінформ https://www.ukrinform.ua/. Користуйтеся лише перевіреними джерелами інформації та не довіряйте сумнівним новинам.

Проте співробітники Служби безпеки вчасно виявили порушницю та діяли та випередження. Колабораціоністка була викрита та затримана, а її злочини були детально задокументовані. Як виявилося, фігуранткою цієї справи є жителька села Приморське, що на Одещині. Комунікація між спецслужбами росії та жінкою відбувалася опосередковано, через її сина, який проживає на території країни агресорки та співпрацює з російськими спецслужбами. Для своєї діяльності вона використовувала смартфон, який, звичайно, було вилучено під час обшуку. Фото з переписками та доказами з цієї новини СБУ України дивіться на сайті Укрінформ.

Після того, як був проведений обшук та отримані всі необхідні докази, слідчі СБУ повідомили жінці про підозру. Їй інкримінують дві статті ККУ:

частина 3 статті 114-2 (в якій йдеться про неправомірне поширення інформації про ЗСУ, коли в державі запроваджено воєнний стан);

частини 1 та 3 статті 436-2 (про визнання правильною збройної агресії росії або заперечення чи виправдовування цього).

Тепер жінка перебуває під вартою. Щоб знати, як надалі буде розвиватися ця ситуація та яке покарання отримає зловмисниця, читайте про СБУ останні новини на сайті Укрінформ. Зараз колаборантці загрожує до 12 років позбавлення волі.

Раніше вже повідомлялося про подібні випадки. Надзвичайні новини СБУ вже освітлювали ситуацією зі зрадницею, яка передавала російським загарбникам інформацію про те, де розташована військова та критична інфраструктура в Олександрійському районі у Кіровоградській області. За такий злочин жінка отримала довічне ув’язнення — її звинуватили у державній зраді в умовах воєнного стану. Ще раніше, житель Запоріжжя був ув’язнений довічно через таку саму діяльність. Цей випадок був першим вироком за державну зраду і також передбачав повну конфіскацію майна у злочинця.

Источник

Новости Чернигова