Допомога Україні має включати винищувачі, а поки що готуємо танки Leopard – Анджей Дуда


Допомога Україні має включати винищувачі, а поки що готуємо танки Leopard – Анджей Дуда

Анджей Дуда і Володимир Зеленський (фото — МЗС)

Якщо для оборони України потрібні винищувачі, союзники мають надати їй бойові літаки. Про це сказав президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю CNN.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

На запитання, чи входять винищувачі до списку необхідної Україні військової допомоги, президент Польщі відповів: «Якщо є така необхідність, то, звісно, так».

Він також зазначив, що головна проблема «в тому, коли українські пілоти будуть готові літати на сучасних літаках НАТО», таких, як F-16, Mirage, Eurofighter, тому що підготовка пілота набагато складніша і набагато довша, ніж навчання танкіста.

Дуда сказав, що танки Leopard, які належать Польщі, «готові до відправлення» до України і що екіпажі ЗСУ, які зараз проходять навчання в Польщі, будуть готові «протягом місяця повернутися до України разом із танками».

Водночас він зазначив, що у Польщі «серйозні проблеми»  з отриманням із Німеччини запчастин для цих танків. Дуда уточнив, що «в інших країнах теж є проблеми з Leopard, тому що німці мають серйозні проблеми із запчастинами».

«Ми не розуміємо цієї ситуації, але так воно і є», – сказав президент Польщі.

У тому ж інтерв’ю Дуда сказав, що підтримка України важлива для всього вільного світу, оскільки якщо Україна вистоїть проти імперських амбіцій Росії, то Росія буде змушена про ці імперські амбіції забути.

  • 5 лютого глава МО Резніков заявив, що союзники дадуть ЗСУ тактичну авіацію, «обговорюється лише тип винищувача».
  • 17 лютого глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що винищувачі Україні ще не пообіцяла жодна країна, але незабаром заявлять про навчання.
  • 17 лютого Дуда сказав, що Польща розгляне питання передачі Україні літаків МіГ-29, які є на озброєнні польської армії.

Читайте також: Дуда: Україна має отримати винищувачі, щоб відбити загрозу з боку Росії

Джерело