«Друг просить у борг»: чернігівка потрапила на гачок шахраїв

Днями до поліції звернулась 46-річна мешканка Чернігова з повідомлення про те, що її акаунт в месенджері зламав невідомий і від неї розіслав прохання про фінансову допомогу усім друзям потерпілої. В результаті чого одна з її подруг перерахувала незнайомцю 5 тисяч гривень.

Поліція надає ряд рекомендацій, як не стати жертвою шахраїв:

Найперше, що варто зробити, це перетелефонувати другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілях соцмереж.

Шахраї під час війни вигадують нові схеми — як дурять українців

Але якщо немає можливості подзвонити чи ви давно не спілкувалися і номера телефону у вас немає? Запитайте друга те, що можете знати тільки ви. Таке питання одразу викриє шахрая.

Також варто написати спільним друзям у соцмережах і спитати їх, чи не отримували вони подібних повідомлень від друга. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.

Щоб убезпечитися від шахраїв слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.

Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб — телефонуйте «102»!

Джерело: Поліція Чернігівщини

Tags

Источник

Новости Чернигова