Двом російським військовим, які облаштували катівню в одному з сіл на Чернігівщині, оголосили підозри

Двом російським військовим, які облаштували катівню у селі Вишневе Чернігівського району, та незаконно утримували там людей, оголосили підозри.

Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своїй сторінці у Facebook.

Слідство встановило, один з підозрюваних, начальник військової поліції окупаційного контингенту у званні полковника армії РФ, наказав іншому підозрюваному доставляти незаконно затриманих цивільних українців на пилораму в селі, де базувався підрозділ окупантів у лютому-березні 2022 року.

На виконання наказу свого командира другий підозрюваний разом з іншими невстановленими військовослужбовцями впродовж декількох тижнів звозили захоплених цивільних до пилорами. У катівню доставляли як мешканців цього села, так і незаконно затриманих у навколишніх населених пунктах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЙСЬКОГО КОМБАТА, ЯКИЙ ЗАКАТУВАВ УКРАЇНСЬКОГО ВОЇНА ПІД ЧАС ОКУПАЦІЇ ЧЕРНІГІВЩИНИ, ЗАСУДИЛИ ДО ДОВІЧНОГО УВ’ЯЗНЕННЯ

Бранців утримували в промерзлому приміщенні без опалення, в антисанітарних умовах, без водопостачання і водовідведення, позбавлених будь-яких меблів для сидіння та спальних місць. Люди нерідко перебували із зав’язаними очима та руками, по декілька діб не мали можливості ані харчуватися, ані справляти природні потреби. Також вони не отримували медичної допомоги, якої потребували після перенесених багаторазових садистських допитів.

Слідство також встановило, що підозрювані організували систематичне катування мирних українців з метою отримання інформації про військовослужбовців Збройних Сил України та учасників антитерористичної операції. Також вони намагалися здобути відомості про причетних до знищення колони військової техніки росіян.

На підставі даних, отриманих в ході досудового розслідування, слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області, за погодженням з прокурором Чернігівської обласної прокуратури, повідомили полковнику російської окупаційної армії та його підлеглому військовослужбовцю про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 статті 28 та ч. 1 статті 438 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, наприкінці лютого 2024 року поліцейські Чернігівщини скерували до суду кримінальне провадження стосовно цих же фігурантів. Окупанти обвинувачуються у розстрілі трьох братів, вчиненому 18 березня 2022 року.

Фото – Поліція Чернігівської області.

Источник

Новости Чернигова