Дуда: Ми були впевнені, що Росія нападе, і тому 23 лютого приїхали до Києва


Дуда: Ми були впевнені, що Росія нападе, і тому 23 лютого приїхали до Києва

Анджей Дуда (фото — EPA)

Рік тому лідери Польщі та Литви були впевнені, що Росія розпочне вторгнення, і тому 23 лютого вирішили вирушити до Києва. Про це розповів в інтерв’ю французькій Le Figaro президент Польщі Анджей Дуда.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Журналістка запитала Дуду, чи для нього був несподіваним початок російського вторгнення в Україну.

«Ми знали, що Росія почне вторгнення. Тому 23 лютого ми вирішили вирушити до Києва разом із Президентом Литви Гітанасом Науседою, щоб продемонструвати солідарність», – відповів президент Польщі.

За словами Дуди, президент Володимир Зеленський також був упевнений, що вторгнення Росії відбудеться. «Він сказав мені слова, що запам’яталися: що нікуди не втече і що ми можемо більше ніколи не побачитися. Ще він мені сказав: якщо Путін думає, що ми здамося, він дуже помиляється. Україна чинитиме опір до останньої краплі крові».

Президент Польщі відповів на запитання, чи вірить він у можливість нападу Росії на Польщу, зауваженням про те, що «це було б нападом Росії на НАТО».

«Коли в 2001 році Сполучені Штати зазнали нападу, всі союзники стали на бік американців у боротьбі з терористами. Ми вважаємо, що якби стався напад на країну НАТО, хоч би яким він був, відповідь була б такою ж: швидкою і рішучою», – сказав він.

З усім тим, Дуда вважає, що загроза російського вторгнення для Польщі існує – але тільки в тому випадку, якщо Кремлю вдасться перемогти в Україні, а це можливо, «якщо Україна не отримає допомоги дуже терміново». Президент Польщі зазначив, що Росія «не має сучасної військової інфраструктури, але у неї є люди», і «якщо найближчими тижнями ми не відправимо в Україну військову техніку, Путін може перемогти».

«Він може перемогти, і ми не знаємо, де він тоді зупиниться», – сказав Дуда.

  • 2 лютого Дуда заявив, що «русский мир» в Польщі та країнах Балтії асоціюється лише з рабством та бідністю. 
  • Під час цієї дискусії Дуда також заявив про готовність звести залізну завісу «до самих хмар» на кордоні, щоб агресивний сусід тримався якомога далі.

Читайте також: Дуда – Зеленському: Коли переможете Росію і вони приповзуть на колінах, ведіть їх до Переяслава

Джерело