Дуда: Відкритий вступ Білорусі у війну проти України – кінець для режиму Лукашенка


Дуда: Відкритий вступ Білорусі у війну проти України – кінець для режиму Лукашенка

Олександр Лукашенко (фото — ЄРА)

Відкритий вступ Білорусі у війну проти України призвів би до обвалення режиму диктатора Олександра Лукашенка. Про це заявив в інтерв’ю президент Польщі Анджей Дуда.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Дуда вважає, що білорусів «довелося б змушувати йти проти їхніх українських сусідів», і «Лукашенко чудово розуміє, що це означатиме для нього реальний кінець, тому що народ, на мій погляд, практично у повному складі піде проти нього» і ситуація для диктатора «може стати абсолютно некерованою».

Сьогодні Лукашенко здатний контролювати ситуацію терором, він змушує підкорятися, засуджуючи протестувальників та всіх, хто виступає проти нього, до багаторічних ув’язнень.

«Але всього цього може виявитися недостатньо, якщо він змусить людей йти і проливати кров за справу, яку вони вважають ганебною», – сказав Дуда.

Президент сказав, що у Польщі зрозуміли, що «російський імперіалізм відродився», коли восени 2021 року на кордон Польщі розпочалася гібридна атака близькосхідних мігрантів з боку Білорусі, «безсумнівно, узгоджена з Кремлем». Після цього Варшава прискорила модернізацію збройних сил.

  • 17 лютого Дуда заявив, що Польща розгляне питання передачі Україні літаків МіГ-29 , які є на озброєнні польської армії.
  • 20-22 лютого, напередодні річниці вторгнення Росії до України, Польщу відвідає президент США Джо Байден. Анджей Дуда вважає, що візит Байдена зміцнить безпеку країни.
  • Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький має намір обговорити з Байденом можливість збільшити військову присутність США у Польщі.

Джерело