Елітна лазня як секретний об’єкт для обраних: депутатка звинувачує владу Чернігова

Півтора місяця тому на сесії Чернігівської міськради депутатка Марина Рейко порушила питання законності функціонування лазні та спортзалу на території Подусівської водозабірної станції №2 (КП «Чернігівводоканал» міської ради). Це питання зумовило широкий резонанс і обговорення.

Марина Рейко запевняє, що цей об’єкт облаштували не для простих працівників комунального підприємства, а спеціально для відпочинку наближених до міської влади. Так би мовити, для обраних.

«Будувалося все це та функціонує за рахунок профспілки КП «Чернігівводоканал». Питання, чи не заклали в тарифи ремонти елітної бані, обладнання спортзалу – цим нехай займуться компетентні органи, куди я направила депутатські звернення», – зазначила Марина Рейко.

Через майже два місяці Марина Рейко отримала офіційні відповіді на свої запити.

«З’ясувалося, що взагалі існування цих об’єктів біля водозабору – поза законом. Згідно зі ст. 13 ЗУ «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» ОМС мали встановити зони санітарної охорони джерел та об’єктів централізованого питного водопостачання та санітарно-захисні зони об’єктів централізованого водовідведення. Згідно з Постановою КМУ від 18.12.98 зі змінами «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об’єктів» перший пояс санітарної зони (суворого режиму) містить територію водозабору. На ній забороняється скидання стічних вод, купання та інші види водокористування, що впливають на якість води. Забороняється перебування сторонніх осіб, розміщення будівель, що не призначені для обслуговування свердловини. Ця територія має бути огороджена та забезпечена постійною охороною. Згідно з офіційними відповідями, КП «Чернігівводоканал» не зареєстрував обмеження використання земельної ділянки, не окреслив санітарних зон, чим порушив ЗУ. До речі, в Ялівщині на території водозабору такі обмеження є. Тому дивує вибірковий підхід до виконання законів. Наголошую, що функціонування лазні та спортзалу на території Подусівської водозабірної станції №2, ставить під загрозу якість води, якою забезпечуються 25% населення міста. Чернігівська влада та їх КП мають дотримуватись законів, ми ж всі хочемо жити в європейській країні з верховенством права», – зазначає на своїй сторінці у Facebook Марина Рейко.

Ситуація дійсно пікантна. Цікавим видається також той факт, що з самого початку влада міста визнавала факт існування лазні та спортзалу на території водозабору. Утім, тепер КП «Чернігівводоканал» уже відхрещується від цього об’єкта.

«Вишенька на торті – відповідь КП на адвокатський запит, де вже, виявляється, бані та спортзалу на території водозабору не існує. Дякую усім службам, які не залишились осторонь проблеми», – коментує Марина Рейко.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Источник