Фейкові замінування Чернігівщини: до чого тут рф

Понад 70% повідомлень про фейкові замінування на Чернігівщині здійснюють громадяни РФ. Для цього вони використовують дані неповнолітніх українців.

Про це у коментарі Суспільному повідомив інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Чернігівській області, лейтенант поліції Нікіта Ворожко.

“Найбільша кількість викликів надходить з Чернігова, Носівки та Ніжинського району. Приходить повідомлення про замінування, починаємо з’ясовувати та виявляється, що повідомлення відправлялися з території Російської Федерації. Переважно використовуються дані неповнолітніх осіб”, — розповів інспектор відділу.

Фото: Нікіта Ворожко, інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Чернігівській області. Автор: Нікіта Ворожко

З початком повномасштабної війни кількість хибних викликів про замінування на Чернігівщині збільшилась в рази. Як зазначив Нікіта Ворожко, це відбувається з кількох причин: заради розваги, конфліктні ситуації, шантаж за гроші.

“Зазвичай спілкуються у додатках між собою українці та росіяни. Виникають словесні перепалки. Є неповнолітні, до яких ми приїздили не один раз. Дитина показує своє листування і там пишуть: «Давай гроші або зараз відправимо від твого імені повідомлення», «Давай 100 доларів або влаштуємо тобі веселощі»”.

Коли “мінують” державні установи, то це цілеспрямоване перешкоджання їхній діяльності. Читайте також: На Чернігівщині за допомогою РЕБ приземлили російський розвідувальний БпЛА

“Коли надсилають повідомлення про замінування — це час, бо, щоб обстежити будівлю, потрібно понад дві години. І також це відволікання від основної роботи слідчо-оперативної групи. Адже в цей час можуть бути інші термінові виклики”.

Кіберполіцейський говорить, що росіяни отримують персональні дані українців за допомогою спеціальних сервісів. Тому, щоб убезпечити себе при реєстрації у додатках чи на сайтах, потрібно налаштовувати параметри конфіденційності, а в деяких випадках використовувати тимчасову пошту, яка діє добу. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, в Україні побільшало мільйонерів. Число таких людей за 2023 рік зросло одразу на 1200 осіб, загалом до 10700 осіб Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram

Источник

Новости Чернигова