Глава МЗС Угорщини звинуватив посла США у «втручанні у внутрішні справи», посол відповів


Глава МЗС Угорщини звинуватив посла США у "втручанні у внутрішні справи", посол відповів

Петер Сійярто (Фото — EPA)

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто звинуватив посла США у Будапешті у спробі «втручання у внутрішні справи Угорщини» через його коментар про позицію уряду Віктора Орбана щодо війни Росії проти України. Про це повідомляє Associated Press.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Сійярто на пресконференції розкритикував коментар посла Девіда Прессмана, який схарактеризував підхід Угорщини до війни Росії проти України як «політику, схвалену Путіним».

«Зовсім не має значення, що він чи будь-який інший посол думають про внутрішньополітичні процеси в Угорщині, тому що це не має до нього жодного відношення. Не його справа втручатися у внутрішні справи Угорщини», – сказав міністр.

Сійярто вважає, що у Прессмана «будуть дуже великі проблеми в ефективній роботі щодо покращення відносин» між Угорщиною та США, якщо він критикуватиме політику уряду Орбана.

На звинувачення з боку Сійярто посол США відповів у Twitter.

«За всієї поваги, ми не розглядаємо спробу Росії в односторонньому порядку перекроїти кордони Європи як просто «внутрішньополітичні процеси в Угорщині», – написав він.

  • У грудні 2022 року Орбан заявив, що Україна може воювати, доки США підтримують її.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Орбан та російський диктатор Володимир Путін однаково розуміють закони історії.
  • 27 січня 2023 року МЗС України викликало посла Угорщини «для відвертої розмови» через зневажливе висловлювання прем’єр-міністра Орбана.

Джерело

Новости Чернигова