Глава СБУ про ордер на арешт Путіна: Розслідуються 16 000 випадків незаконного вивезення дітей


Глава СБУ про ордер на арешт Путіна: Розслідуються 16 000 випадків незаконного вивезення дітей

Василь Малюк, голова СБУ (фото: ОП)

Насильницька депортація українських дітей – один із багатьох злочинів, за які російський диктатор Володимир Путін обов’язково має відповідати. Про це сказано у заяві глави СБУ Василя Малюка.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Насильницька депортація українських дітей до РФ – це один із численних злочинів Росії. І Путін обов’язково повинен відповідати за них особисто», – наголосив Малюк.

Глава СБУ зазначив, що у Служби в роботі перебуває понад 31 000 проваджень, які стосуються військових та інших злочинів, скоєних Росією в Україні проти міжнародного гуманітарного права, і серед них понад 16 000 фактів незаконного переміщення дітей.

«Ми робимо все, щоб показати світу не емоції, а чітку доказову базу, яка зрештою приведе Путіна до заслуженого фіналу на лаві підсудних», – сказав Малюк.

  • 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України.
  • Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що рішення МКС видати ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової означає, що за межами Росії вони мають бути заарештовані та передані до суду.

Читайте також: Тема дня Шойгу, Лаврову, Патрушеву приготуватись. У Гаазі дали ордер на арешт Путіна: що далі

Джерело