Голова Комітету економістів України назвав три умови успішної мобілізації

Механізм економічного бронювання повинен прийматися у обговоренні з бізнесом – експерт

Для того, щоб запровадити суспільно прийнятний механізм економічного бронювання, влада має провести прямі обговорення з бізнесом. Таке переконання висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак, коментуючи ініціативи влади щодо бронювання співробітників із зарплатами понад 35 тис. грн.

«Якщо механізм економічного бронювання не буде суспільно прийнятним, він буде обходитися, уникатися, буде відбуватися тінізація цієї сфери і т.д. Тому, безумовно, тут має бути прямий контакт представників влади і реальних роботодавців. Кожен роботодавець має запропонувати публічно свою пропозицію, а представники влади – свою. Тоді знаходиться компромісний варіант, так звана золота середина, яка влаштує і одних, і інших. Такий механізм буде працювати. Якщо ж це буде нав’язано будь-якою стороною – працювати це не буде», – зауважив Новак.

Водночас, він підкреслив: найефективнішим механізмом мобілізації є мотиваційний, причому мотивація на добровільну мобілізацію – це не лише гарні умови для військовослужбовців.

«Гарні умови складаються з трьох частин. Перше – це висока зарплата. Друге – медичне страхування всієї сім’ї. І третє – це забезпечення житлом. Мотиваційні механізми на мобілізацію будуть працювати набагато ефективніше, ніж спроби силового затягування людей. Той, хто мобілізується добровільно, з розумінням, для чого він це робить, завжди буде ефективнішим, ніж той, кого затягнули силою», – резюмував Новак.

Раніше Європейська бізнес-асоціація також закликала українську владу створити дійсно працюючі, збалансовані норми мобілізації, які не паралізують роботу частини країни, та її економіки. Адже нинішні ініціативи, що перебувають у розробці, можуть призвести до переходу великої частини економіки у «тінь» для збереження працівників.

Новости Чернигова