Громадянина РФ позбавлено права власності на землю: подробиці

За позовом Ніжинської окружної прокуратури громадянина Російської Федерації позбавлено права власності на 4 га сільськогосподарських угідь. За результатами проведеної у взаємодії із Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області роботи, прокуратурою встановлено, що житель міста Виборг Ленінградської області РФ успадкував у 2009 році на території Ядутинського старостинського округу Борзнянської ОТГ три земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 3,7 га, які, за укладеним з місцевим агровиробником договором, передав в оренду до 31.12.2026 року.

Згідно з Конституцією України, земля є основним національним багатством та об’єктом права власності Українського народу. Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу України, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

Зважаючи на факт знаходження у власності громадянина рф земель та невжиття ним заходів до їх відчуження у відповідності до вимог законодавства України, прокурор звернувся з позовом до суду про припинення права власності на земельні ділянки шляхом їх конфіскації.

Надавши оцінку доводам прокурора та зібраним матеріалам у їх сукупності, рішенням Борзнянського районного суду від 25.11.2022 позов прокурора в цій частині задоволено та припинено право власності відповідача на земельні ділянки шляхом їх примусового відчуження.

Окрім того, з відповідача також стягнуто судові витрати в сумі 7443 грн.

 

Ніжинська окружна прокуратура

Фото з мережі

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

 

Источник

Новости Чернигова